Міністри оборони України й Німеччини – Олексій Резніков і Борис Пісторіус – провели переговори щодо, серед іншого, постачання танків Leopard 2 на полях зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”). 

Про це повідомляє німецьке міністерство оборони.

“Наприкінці зустрічі “Рамштайн” міністр оборони Пісторіус провів широкі переговори зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим. Німеччина і далі підтримуватиме прямий контакт із Києвом, щоб продовжувати надавати цілеспрямовану підтримку Україні в боротьбі з російською агресією”, – повідомили в міноборони. 

Своєю чергою Резніков за підсумками зустрічі написав у Twitter, що привітав Пісторіуса з призначенням і провів з ним “відверту розмову про Leopard 2”. 

“Далі буде”, – зазначив очільник Міноборони України. 

Також він подякував уряду й народу Німеччини за військову допомогу та гостинність на зустрічі у форматі “Рамштайн”. 

Водночас свою несхвальну позицію через небажання Німеччини надати Україні необхідні танки висловили в Польщі. Очільник МЗС країни Збігнєв Рау розкритикував Німеччину за вагання з постачанням Україні танків Leopard. 

“Озброєння для України для відсічі російській агресії – це не якесь рішення. Українська кров проливається по-справжньому. Це ціна вагань щодо постачань Leopard. Нам потрібні дії, зараз”, – наголосив Рау. 

Тож ймовірно тиск зі сторони партнерів та продовження дипломатії зі сторони України дадуть позитивний результат щодо постачання Німеччиною танків.