Протягом найближчих тижнів Куп’янський напрямок передової буде вважатися найбільш напруженою областю на фронті. Цю інформацію у своєму інтерв’ю для Politeka Online надав військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

“Там залишається важка ситуація, вони(загарбники – ред) продовжують намагатися атакувати, але ситуація стабільна, ми їх стримуємо. Зараз у них була перша спроба з льоту піти на Борову і потім піти на Куп’янськ – обидві не вийшли, ми вирівняли фронт практично до вихідного рубежу, але швидше за все вони намагатимуться відрізати Куп’янськ. Два удари, два напрями точніше, де вони можуть розпочати наступальні дії активні — це зі Сходу на Куп’янськ уздовж річки Оскол і трохи південніше вони можуть піти на Борову, використовуючи те угрупування військ, яке стоїть у Луганській області на Сватівсько-Кремінному рубежі, вони будуть намагатися відсікти цю частину з містом Куп’янськ у центрі від основних сил”, — заявив експерт.

На думку експерта, головним завданням Герасимова є відволікти ЗСУ, змусити їх переміщати резерви з центральної або західної частини фронту (наприклад, Запорізької області) на східний напрямок, включаючи Куп’янськ, з метою стабілізації ситуації.

“Ось тому я вважаю, що там буде найближчим часом дуже важко, і вони всіма силами намагатимуться там провести наступальну операцію”, – додав Олег Жданов.

Ворог намагається завадити українській армії зосередити свої сили в цьому напрямку. При цьому Харків та його округа мають важливе значення для Володимира Путіна.

Про це українському телеканалу розказповів військовий експерт, засновник БФ “Закриймо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, зауваживши, що саме тому загарбники й концентрують свої найбільші сили у напрямку Куп’янська.

“Вони намагаються наступати. Наші Сили оборони, керівництво знає такі підходи й відповідно адекватно реагують щодо резервів як в озброєнні, техніці, боєприпасів та наших військовослужбовців”, – зауважив Романенко.

Росіяни 9 місяців готувалися до ведення літньо-осінньої кампанії та формували потужне угруповання на Сході України. Воно налічує близько 120 тисяч особового складу. Озброєння, одиниць бронетехніки – близько 2000, а також 500 артилерійських систем.

“Уже два тижні десь активно застосовують, може більше, для просування повільного. Але просування і проведення наступальних дій”, – сказав генерал-лейтенант у відставці.

Куп’янський напрямок – один із найближчих для окупантів по всьому Східному фронту. Там загарбники зосередили найбільш потужне угруповання, адже це їм зручно – ближче до російського кордону.

“Путін хоче перевести всю цю ситуацію з війною, оскільки не бачить перспектив воєнної “перемоги”, підштовхнути Україну до переговорів. На яких наполягати, щоби “легітимізувати” захоплені землі”, – сказав засновник БФ “Закриймо небо України”.

Зауважимо, Генштаб повідомляє, що На Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах південно-східніше Вільшанів та східніше Петропавлівки Харківської області.

➡️На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі південніше Авдіївки Донецької області.

➡️На Мар’їнському напрямку, сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі міст Мар’їнка та Красногорівка Донецької області.

➡️На Шахтарському напрямку ворог здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення в районі Урожайного Донецької області.

➡️Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

➡️На тлі зниження бойового духу особового складу військових підрозділів окупаційних військ, командування ворога все частіше вдається до постановочних зйомок своїх успіхів. Так, в тимчасово окупованому населеному пункті Козачі Лагері Херсонської області відмічено підготовку до проведення зйомок російською знімальною групою пропагандистського відео за сюжетом “Знищення 150 військовослужбовців української диверсійно-розвідувальної групи у місцевому сільському будинку культури”. Однак, у даній будівлі, станом на 13 серпня цього року, перебуває особовий склад окупаційних військ у кількості до 25 військовослужбовців армії рф із числа колишніх ув’язнених.