Президенту Росії Володимиру Путина поставили умовний дедлайн щодо закінчення розв’язаної війни проти України до 15 листопада. У цей день на Балі повинен проходити саміт G-20.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, сталося це у середині вересня на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС):

“Лідери Індії та Китаю сказали Путіну, що він почав війну не в той час і не в тому місці і порекомендували завершити її якомога швидше. Він відповів на це, що і сам цього хоче”.

“Ймовірно, до цієї дати – 15 листопада – Путін хотів закінчити основну фазу війни і почати переговори з Україною. Глава Кремля міг би вважати початок переговорів своєю перемогою. Також він міг би стверджувати, що це шлях до завершення війни”, – додав Жданов.

Експерт додав, що умови гри змінює оголошення Путіним анексії нових українських територій:

“Як зазначало військово-політичне керівництво України, після такої заяви ні про які переговори вже не буде й мови. У Росії єдиний шлях – військова поразка”.

Однак, на жаль, Питання наступу залишається відкритим через проблему з постачанням озброєнь.

«Вся наша війна впирається у постачання озброєнь. Якщо ЗСУ отримуватимуть озброєння у потрібних кількостях, вони наступатимуть. Поки озброєння надходять «по чайній ложці в час», ні про який масштабний контрнаступ говорити не доводиться», – зазначив експерт в ефірі ТСН .

За його словами, українські сили оборони можуть наступати лише на тих напрямках, де вони мають змогу вимотати противника, максимально його послабити. Тільки за наявних резервів та можливостей ЗСУ можуть розпочати контрнаступ.

ЗСУ змусили противника у Херсоні перекинути угруповання на правий берег Дніпра.

«Скільки ми мучимося із цим правим берегом Дніпра, і ми досі не можемо розгромити там російське угруповання. Іти в атаку у нас не виходить. Ми кілька разів намагалися, але дуже важко. Досить сильне угруповання. Регулярні частини, які чинять сильний опір. Вогневої могутності ЗСУ не вистачає. Бракує артилерії та авіації для того, щоб пройтися вогневим валом за їхніми позиціями, рознести все дощенту і потім провести зачистку», – наголосив Жданов.

Головне завдання, яке необхідно вирішити, — домогтися від західних партнерів України постачань озброєнь без заминок та обмежень, вважає експерт.

«Те, про що і говорив наш Головнокомандувач генерал Валерій Залужний у своїй статті два тижні тому про те, що Україні потрібні 10-20 бригадних комплектів озброєнь. За артилерійськими стволами (РСЗВ HIMARS, гаубиці PH, Cesar – прим. ред.), — це 500 стволів. Ті 200-300 стволів, які нам поставили, дають можливість нам проводити оборонну операцію. На окремих ділянках вести контрнаступальні дії. Вони трошки витягують ЗСУ на рівень паритету, але ніяк не дають тактичної переваги», – наголосив Олег Жданов.

Він нагадав, що навколо Мелітополя сьогодні формується 10 ворожих БТГ, і вони чинитимуть найжорстокішу відсіч при спробах деокупації. Для них це надзвичайно важливе місто, адже його втрата ознаменує серйозний провал путіна.

Коли українські військові звільнять Мелітополь, то вирішать 3 політичних завдання – оточать Енергодар, перекриють воду до Криму, а також переріжуть сухопутний коридор до Криму.

Раніше Жданов уже називав Мелітополь «ключем до Півдня України».

«Це місто вирішує цілу низку військово-політичних завдань. Це Енергодар, який потрапляє до оточення, якщо Мелітополь перейде під контроль ЗСУ. Це перекриття Північно-Кримського каналу в Каховці та це перерізання сухопутного коридору в Крим. Якщо вирішити ці три завдання, то для Путіна, як кажуть німці, настане alles zusammen», – резюмував експерт.