Українські військові продовжують звільняти Луганську область від російських окупантів. Щодня наші захисники просуваються на 500 метрів.

Як розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в інтервʼю Сергію Голованову, скоро українці зможуть почути хороші новини від Генерального штабу. Він також наголосив, що окупанти встигли підготуватися, тому звільнення Луганщини не дається просто.

“Окупанти встигли закопатись. Їм постійно підвозять мобілізованих. Так, це не військові. Вони погано підготовлені. Але якщо в їхніх руках зброя, вона стріляє та вбиває. Втрати є. Тому не треба забувати, якою ціною звільняють території. Новини хороші є. Може, не так швидко, як нам хотілося б, але по 500 метрів наші війська просуваються щодня”, – додав Гайдай.

Голова Луганської ОВА також зазначив, що на території від Сватового до Кремінної та в районі Білогорівки тривають важкі бої.
Російські окупанти не лишають спроб прорвати українську оборону на Луганщині. За словами очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая, військові РФ постійно атакують позиції українських захисників і йдуть по трупах своїх солдатів.
“Після обстрілів, стандартна тактика: відправляють підрозділ, до взводу, щоб вони йшли у наступ. Вони гинуть і відправляють одразу наступний, чи знову обстріл, і знову наступний. Там в нас така ситуація, що вони навіть загиблих не забирають. Другий чи третій підрозділ, який йде у наступ, вони йдуть по трупах своїх”, – розповів очільник ОВА.
Військовий експерт Роман Світан в ефірі Радіо НВ розповів, коли і як Збройні сили України можуть звільнити Луганськ і Донецьк, які перебувають під російською окупацією більше восьми років.

«Ми стоїмо від Донецька за три-п’ять кілометрів, тому будь-якої миті після ухвалення рішення нашим Генштабом наші війська можуть увійти до Донецька, його деокупувати», — вважає Світан.
З Луганськом ситуація трохи інша, продовжив він, тому що ЗСУ знаходяться далі від міста. Проте, переконаний Світан, і цей обласний центр Україна може повернути під свій контроль:

«Луганська область практично не укріплена. Максимум, що зараз росіяни можуть зробити, це зміцнити Сватове, Кремінну, Рубіжне. Але цей рубіж вони не встигають зміцнити, тому лівий берег Сіверського Дінця практично відкритий. Захід українських військ на лівий берег, вихід на оперативний простір, там кидок на кілька десятків кілометрів та підхід до Луганська з лівого боку Сіверського Дінця. Тому і Луганськ як обласний центр також може бути під ударом, якщо буде поставлене таке завдання».
У найближчі кілька тижнів українські сили продовжать розтягувати фронт. Не виключається рух ЗСУ на Луганщині та навіть вихід до Луганська, а на півдні продовжиться чистка правого берега.
“Оптимальний варіант виходячи з протяжності лінії фронту, – розтягувати війська РФ. Ми в кращому становищі всередині лінії фронту, а не зовні. З військової точки зору оптимально бити їх на правому берегу Херсонщини (вибиваючи з правого берега або знищуючи їх там) і другий варіант по розтяжці – працювати по Луганській області: південніше Сватового, проривати фронт, форсувати річку Красну і далі йти в бік Луганська – або через Старобільськ, або, якщо дозволить погода, то на пряму”, – стверджує експерт.
За його словами, вихід ЗСУ на Луганськ протверезить, принаймні, росіян в районі Донбасу.

“Конфігурація фронту зовсім зміниться, їм доведеться йти за Сіверський Донець. Швидше за все це і буде виконано – розтяжка по флангах. В принципі зараз це вже і робиться”, – говорить Світан.

Він зазначив, що робота українських сил оборони по Луганському та Херсонському напрямках – оптимальний варіант. Це розриває логістику росіян.

“Своєю далекобійною зброєю ми не даємо їм (росіянам) перекидати з флангу на фланг (особливо, коли вони розтягнуті) свої війська. А у нас рокадні дороги відмінні! Саме розташування фронту таке, що наші рокадні дороги (дороги вздовж лінії фронту) такі, що ми можемо перекидати резерви за кілька годин – із Запоріжжя до Донецька – там десяток доріг паралельно йдуть, по них перекидання досить успішна. Так само і з – під Донецька в бік Краматорська і далі на Лиман і на Куп’янськ – такі ж рокадні дороги. Ми можемо оперативно перекидати резерви, а вони – ні. Їм доводиться зі Сватового або Валуйок перекидати по Росії до Ростова, з Ростова заводити по великому колу… У них логістика у два рази більша, ніж у нас”, – говорить Світан.