Нещодавно глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров невідкладно почав вимагати у команди укранського лідера Володимира Зеленського допомогти повернути на батьківщину 100 українських жінок і дітей з сирійського табору біженців Ель-Холл. Політик публічно поскаржився на те, що офіційний Київ нічого наразі не робить, щоб вирішити цю серйозну проблему.

“Мені здається, що для подальших кроків немає політичного рішення. Я просто не розумію ставлення Офісу президента України, я говорю відкрито. Я не хочу говорити банальні речі про те, що життя кожної людини безцінне. Я дуже аплодую, коли ми, як держава, робимо, все для того, щоб врятувати 5,7,10 людей…

Але ще раз хочу сказати, коли люди опиняються в умовах, коли їх життю загрожує небезпека, ми повинні бути однаково зобов’язаними і відповідальними. Щодо біженців Сирії я такої відповідальності з боку Офісу президента абсолютно не бачу”. – Заявив Рефата Чубаров

Вже 2 жовтня Офіс президента відповів на звинувачення та закликав не політизувати роботу української розвідки, спецслужб і дипломатів. В ОП почали стверджувати, що підготовка евакуації українців із Сирії ведеться. Окрім того, там додали, що Меджліс в силу об’єктивних причин, “не володіє конкретикою щодо цієї діяльності”.

У Зеленського також звернули увагу на те, що”питання про повернення людей саме з тієї зони конфлікту не можна зводити до простих медійних “емоційних образів про жінок і дітей”. Про це інформує з посиланням на сайт ОП.

“Кожен із дорослих людей, що перебували в тому регіоні на територіях, так чи інакше контрольованих ІДІЛ, має певну особисту історію. Яку потрібно досконало вивчити. Крім того, з метою евакуації наших громадян з табору “Аль-Хол” спеціальні органи України проводять низку практичних заходів, зокрема негласних, щодо моніторингу безпекової ситуації та пошуку дійсно можливих шляхів евакуації. Це також потрібно враховувати”, — наголосили в команді Зеленського.

В Офісі президента звернули увагу на те, що що безумовним обов’язком України є порятунок кожного громадянина в обставинах, що загрожують життю та здоров’ю”.

“Але маємо пам’ятати також і про безпеку всіх громадян України – як удома, так і за кордоном. Тим паче що переважна більшість утримуваних українських біженців у Сирії є вихідцями з тимчасово окупованого Криму, де проживають їхні близькі родичі”, — кажуть в ОП.

За словами команди Зеленського, публічне розголошення інформації щодо присутності наших громадян у Сирії абсолютно точно може призвести до утисків, затримань з боку спеціальних органів РФ їхніх близьких та осіб, з якими вони контактували в Криму.

“Тому закликаємо представників Меджлісу не політизувати роботу української розвідки, спеціальних служб і дипломатів”, — додали в ОП.