На Бахмутському напрямку ситуація продовжує залишатись досить складною і напруженою, окупанти підтягнули важку техніку, артилерію та поновили боєзапаси. Ця точка на карті може стати ще більш небезпечною і гарячою після Авдіївки. Главком Сирський постійно контролює ситуацію на цьому відрізку та приймає непрості рішення.

Про ситуацію розповів пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Р. Дашкевича Олег Калашніков.

«В цьому році спостерігається більше за кількістю залучення саме важкої броньованої техніки. Якщо минулого року були більше піхотні наступи, піхотних підрозділів, то зараз противник почав залучати механізовану складову, намагаючись цим прорвати оборону. Сьогодні він може контратакувати на деяких напрямках залучивши десь до роти танків, до роти особового складу з броньованими машинами. Однак на деяких локаціях продовжує штурмувати і малими піхотними групами. Тобто можемо спостерігати тактику, яка була у нього раніше – піхотні групи, і зміни – це залучення механізованої складової. Навіть у погану погоду кидають у бій важку техніку, але все одно зазнають значних втрат» — розповів Калашніков.

Загалом, за його словами, ситуація на Бахмутському напрямку продовжує залишатись досить складною і напруженою. Ворог не полишає спроб постійно контратакувати Сили оборони, особливо гарячий напрямок на сьогодні – це Часів Яр, де він постійно здійснює штурмові дії, залучаючи при цьому механізовану складову. Також продовжуються штурми в районі Кліщіївки, Андріївки, на напрямку Хромового і Іванівського.

«Тобто він (ворог) намагається хоч десь отримати якусь перевагу над нашими Силами оборони. Однак атаки ми відбиваємо. Навіть в деяких локаціях навпаки — звільняємо позиції від нього, тобто звільняємо нашу територію. Ситуація складна, постійно працює артилерія і FPV-дрони», — констатував пресофіцер.

Як підкреслив Калашніков, окупанти на пріоритетних для російського командування напрямках потужно використовують артилерію, а також застосовують авіацію.

«Досить непогане вогневе ураження він тримає. Можна сказати, що він підтягнув артилерію безпосередньо на деякі локації, поновив боєзапас. Також постійну підтримку надає РСЗВ. І він ще намагається застосовувати фугасні авіаційні бомби, які хоч і є керованими, але не на стільки точні, як працює «арта», — зауважив він.

За його словами на напрямку зараз зосереджено від 60 до 70 тисяч особового складу ворога.

«Безпосередньо коли в нього закінчується дещо в підрозділах, він починає підтягувати з окупованих територій тих, кого там назбирав частково мобілізованих. І також може робити внутрішнє переміщення підрозділів з одної локації на іншу. Тобто постійні такі динамічні дії», — розповів пресофіцер.

Додамо, раніше повідомлялось, що російські окупаційні війська обстрілювали позиції Збройних сил України (ЗСУ) на Бахмутському напрямку, використавши для цього всю номенклатуру озброєння, починаючи від танків, гаубиць, РСЗВ і закінчуючи стрілецькою зброєю.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

За його словами, противник намагається наступати поблизу міста Часів Яр Донецької області.

“На флангах, південніше і північніше, в районі Іванівського та Богданівки він використовує малі штурмові групи під прикриттям артилерії, а також безпілотних літальних апаратів, типу дронів-камікадзе. Він намагається прорвати нашу оборону, але безуспішно”, — розповів Євлаш.

Крім того, уточнив речник, зараз ускладнилася погода, оскільки на вулиці плюсова температура і важка техніка не може працювати так, як належить. Тому російські окупанти намагаються здебільшого завдавати вогневих ударів за рахунок мінометів різних калібрів від 60-го і до 120-го. Також активно використовують FPV-дрони.