Правоохоронні органи оголосили підозру депутату з Чернігівської області за ухилення від військової служби, і йому загрожує до 10 років позбавлення волі, повідомляє Державне бюро розслідувань. Зазначено, що депутата Семенівської міської ради Чернігівської області було мобілізовано після початку російського вторгнення, але він протягом 5 місяців не виконував службу.

Безпосередній начальник депутата не реагував на його відсутність і навіть подавав неправдиву інформацію, вказуючи, що він здійснює службу в прикордонних нарядах. Окрім того, депутат незаконно отримав грошове забезпечення військового понад 157 тисяч гривень.

Депутатові повідомлено про підозру у військовому ухиленні та шахрайстві. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років. Знаходиться на розгляді питання про обрання запобіжного заходу для фігуранта.

Матеріали досудового розслідування стосовно начальника депутата, який прикривав його злочинні дії, виділено в окреме провадження.

Загальна мобілізація в Україні є оперативним механізмом поповнення Збройних сил та охоплює всіх громадян віком від 18 до 60 років. Уряд вносить зміни до законів про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби, щоб адаптувати порядок її проведення, зокрема, змінюючи правила виїзду військовозобов’язаних за кордон, надаючи «бронювання» від призову, дозволяючи надсилати повістки через електронний кабінет, знижуючи призовний вік та вводячи обмеження для уклоністів.

В статті №3, що стосується порядку перетину громадянами України держкордону, вказано, що для громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або виключені з нього у встановленому порядку, на пунктах пропуску буде необхідно додатково пред’являти відповідний документ (військово-обліковий) з відміткою про взяття або виключення з військового обліку.

«Ця норма не поширюється на працівників дипломатичної служби, членів їх сімей», — зазначено у документі.