Ситуація в Авдіївці стає катастрофічною, оскільки командування Збройних Сил України вже видало наказ щодо виведення військ. Проте, цей процес може зайняти до 5 діб. Про це в ефірі українського телеканалу повідомив військовий експерт Олег Жданов.

«Ситуація в Авдіївці на грані критичної. Щодо виведення військ, то рішення треба ухвалювати вже і не затягувати з відданням такого наказу. Та я не думаю, що за 48 годин ми зможемо вивести всі війська, які є в Авдіївці», — зазначив Жданов.

За його оцінкою, це може розтягнутися на 4-5 діб.

«По-перше, в Авдіївці доволі велика кількість військ. По-друге, там свої особливості, які полягають у тому, що треба організовано вивести ці війська з технікою і озброєнням. А не так, як було в інших прикладах, коли здебільшого виводили особовий склад. Єдине, що можна для цього зробити — це утримувати в напрямку села Ласточкине той прорив, який здійснили російські війська», — сказав експерт.

Він наголосив, ворог за ніч вже закріпився на проспекті, який називають «дорогою життя», і навіть виставив свій прапор в районі стели на в’їзді в Авдіївку.

«Головне — втримати цей виступ і дати можливість всім військам вийти з Авдіївки. Приблизно ось така ситуація», — розповів Жданов.

Станом на 16 лютого в Авдіївці, що перебуває під штурмом російських окупантів, Збройні Сили України продовжують виведення сил і засобів з міста, забезпечуючи це прикриттям свіжих підрозділів. Ці нові частини стримують спроби російської окупаційної армії просунутися в межах міста з метою перерізання логістики.

Про це повідомив військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко у своєму Telegram-каналі, закликаючи утримувати спокій, стриманість і тверезість при оцінці ситуації.

За словами Коваленка, не відбувається нічого такого, “чого ніхто не очікував”.

“Все до того йшло і морально слід підготуватися до цих процесів”, — наголосив експерт.

Коваленко повідомив, що ЗСУ виводять підрозділи із потенційно небезпечних секторів міста.

“Основними опорними зонами в цьому процесі є Коксохім та 9-й Квартал”, — зазначив він.

Оглядач зауважив, що противник має вогневий контроль над логістикою, але на захід від міста логістика фізично не перерізана, що дозволяє її використовувати в екстремально складних умовах.

“Відсутність пропорційного боєкомплекту артилерії не дозволяє організувати ефективну контрбатарейну боротьбу. Крім того, інтенсифіковано в рази застосування противником тактичної авіації та КАБів по місту”, — описав ситуацію він.

У районі Коксохіму окупанти продовжують активні штурмові операції за допомогою трьох мотострілкових бригад: 114-ї ОМСБр 1 АК, а також 21-ї та 30-ї ОМСБр 2 ЗВА. У південній частині міста діють 1487 МСП, 87 СП, 1-а ОМСБр 1 АК та 2 ДОШБр «Ветерани».

Напрямок Каштанове-Авдіївка контролює 114-а ОМСБр 1 АК. Ворожі дії також збільшилися у напрямках Ласточкино та Північне. Тут діють 35-та, 55-та, 75-та ОМСБр 41 ЗВА, і зокрема, 35-та ОМСБр 41-ї ЗВА вперше демонструє настільки активну участь у штурмових діях. Станом на 16 лютого командування російських окупаційних військ в штурмі Авдіївки використало весь свій наявний актив і планує посилення угруповання підрозділами 90-ї танкової дивізії. Як відомо, проти українських захисників в Авдіївці діють елітні російські підрозділи у співвідношенні сил 1 до 7.