«Івановець» на дні ― внаслідок спецоперації ГУР МО знищено ракетний катер ЧФ

У ніч із 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу “Group 13” Головного управління розвідки Міністерства оборони України знищили ракетний катер «Іванівець».

Корабель перебував на рейді озера Донузлав. Внаслідок низки прямих попадань у корпус російський корабель отримав пошкодження, не сумісні з подальшим рухом – «Івановець» дав крен на корму і затонув.

Вартість втраченого державою-агресором корабля становить приблизно $60-70 мільйонів доларів. Пошуково-рятувальна операція російських оккупантів на Донузлаві, за попередньою інформацією, успіху не мала.

Також речник Військово-Морських сил Збройних Сил України капітан ІІІ рангу Дмитро Плетенчук розповів про 15 пошкоджених у Чорному морі одиниць флоту окупантів.

«П’ятнадцять одиниць у них пошкоджених зараз у ремонті — це досить суттєво. Одиниці різноманітні. Періодично вони відновлюють їх. Багато одиниць вже пройшли ремонт і не завжди це згадується, але це достатньо велика кількість кораблів, які через бойові ушкодження вже проходили ремонт і проходять їх зараз. На жаль, не завжди вдається відправити ці одиниці до колишнього флагмана чорноморського флоту», — заявив він, натякаючи на крейсер «Москва».

За його словами, іноді ворогу вдається доправити пошкоджені кораблі до пункту базування, де їх відновлюють.»Їм є що ремонтувати. Іноді ці ремонти закінчуються так само як з ВДК «Мінськ», або з підводним човном «Ростов-на-Дону». Іноді вони їх одразу тягнуть у Новоросійськ, наприклад, «Павел Державін» після двох пошкоджень сам туди якось дістався, а «Ніколай Муру», який йому вийшов на допомогу з Севастополя, назад до Криму сам не дістався, там уже був потрібен буксир для буксира. Звісно, вони вимушені відновлювати ці одиниці, бо корабельно-катерний склад – це найбільш коштовні одиниці озброєння в будь-якій армії світу. Тому навіть буває, що вони можуть щось підняти, відремонтувати, перефарбувати, переназвати навіть, загнати туди нову команду і знову його випустити в море. І такий кейс був», — підсумував речник Військово-Морських сил.