З початком війни росіяни організовували кілька спроб ліквідувати вище українське керівництво, насамперед президента Володимира Зеленського. Усі вони були провальними. Але самі такі наміри демонструють, що у Кремлі неспроможні зрозуміти суть нової системи влади в Україні. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів генерал-майор запасу Служби безпеки України Віктор Ягун.

Він нагадав, що неодноразово українські силовики в Україні знешкоджували диверсійні групи.

“У нас була інформація, вона відома, про підготовку диверсійних груп, які проривалися до Києва. Вони проривалися фактично з трьох сторін, і вже були близько до Києва. Вони розраховували десантувати частину бойовиків сил спеціальних операцій в урядовий квартал у Києві. Ці російські ДРГ були ліквідовані”, — сказав Ягун.

Експерт зазначив, що навіть у таких питаннях, як ліквідація політичного керівництва, у Кремлі підходять з точки зору своїх критеріїв.

“У них поняття “лідер держави” — це такий царьок, на якому замикається все. Вони вважають, що якщо ліквідують першу особу, то почнеться хаос, почнеться розвал. Вони не можуть зрозуміти, що в нас президент — це частина команди, яка працює абсолютно в різних напрямках, і кожна команда взаємозамінна. Згадайте, як у нас після Революції Гідності президент утік, прем’єр-міністр кудись подівся. Але був голова Верховної Ради, який нормально себе почував на рівні президента, і все запрацювало. І буквально через 2-4 дні з’явився і новий прем’єр-міністр, призначено інше керівництво, і все нормально працювало”, — навів приклад Ягун.

Він пояснив, що це реальні позитивні результати системи децентралізації влади.

“Держава працює виключно на суспільство. І немає сильної залежності від центру, коли у центрі щось сталося, і все одразу обвалилося. От росіяни не могли зрозуміти й, напевно, не зрозуміють ту систему влади, яка працює саме в Україні”, — наголосив експерт.