Вчора, 20 січня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков виступив із заявою про те, що парламент вже на наступній сесії, яка почнеться 4 лютого, може приступити до розгляду змін до Конституції щодо скорочення чисельності нардепів (зараз в Раді 450 депутатів – Ред.).

Рада, контрольована монобільшістю “Слуг народу” може прийняти законопроект №1017, який передбачає зменшення складу нардепів до 300 осіб і введення пропорційної виборчої системи.

“Думаю, що так. Є таке рішення Конституційного суду”, – заявив Дмитро Разумков в ефірі ток-шоу “Свобода слова”.

Так само він висловив жаль з приводу того, що Конституційний суд повернув законопроект про позбавлення мандатів нардепів-кнопкодавів і прогульників.

“І особисто мені шкода, що так. Я вважаю, все ж, якщо народний депутат кнопкодавить або не виконує своїх функцій, то йому нічого робити у Верховній Раді, хай іде займатися чимось іншим”, – заявив спікер Ради.

Раніше повідомлялося, що спікер зізнався, що три чверті законопроектів Рада прийняла з порушенням регламенту.

“Дійсно, згідно з регламентом, лунати правки і таблиці повинні за 10 днів, якщо ви говорите про це. Якщо виходити з цієї логіки, то ми б не прийняли і чверть того, що ми прийняли. При всій повазі до регламенту, а ви бачите, що я дійсно намагаюся дотримуватися регламенту “, – заявив Разумков.