Помічниця державного секретаря США Карен Донфрід провела телефонну розмову з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм, під час якої сторони обговорили нарощування російських військ у Білорусі, про це повідомляє Бюро Держдепартаменту США у справах Європи та Євразії  у Twitter.

Донфрід висловила стурбованість з приводу запланованого введення 30 тисяч російських військовослужбовців до  Білорусі для проведення військових навчань, особливо з урахуванням того, що понад 100 тисяч військовослужбовців РФ вже розміщені на кордоні з Україною, – йдеться у повідомленні.

Донфрід також наголосила, що Білорусь зіткнеться з відповідними наслідками, як і Москва, якщо стане частиною плану подальшого вторгнення військ РФ в Україну. 

Раніше, влада США попередила Мінськ про серйозні наслідки, якщо територію Білорусі використають для російського вторгнення в Україну, заявив представник Держдепу Нед Прайс.

Ми ясно дали зрозуміти владі Білорусі, що якщо вони допустять, щоб їхню територію використали для нападу на Україну, Мінськ зіткнеться з рішучою і швидкою реакцією США, їхніх союзників та партнерів, — заявив Прайс на брифінгу.

Також він висловив стурбованість у звʼязку з розміщенням великої кількості російських військ у Білорусі, що, як вважають США, загрожує суверенітету країни. Якщо війська РФ будуть у Білорусі на постійній основі, то НАТО доведеться переглянути чисельність своїх військ на східних кордонах Євросоюзу.

У Білорусі з 10 по 20 лютого відбудуться масштабні військові навчання поблизу кордонів України. Росія перекидає в країну десантників, бронетехніку, авіацію і ракетні системи. Західні ЗМІ та військові раніше повідомляли, що РФ може атакувати Україну з території Білорусі.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що на навчаннях відпрацюють «протистояння» із Заходом і півднем, тобто з Україною. Він говорив, що розгорне «цілий контингент армії» на кордоні.