Україна поверне більшу частину від 5,5 млрд доларів, котрі, як підозрюють силовики, вивели з ПриватБанку.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедиктова в ефірі “Свободи слова Савіка Шутсера”.

За її словами, всього почали 30 тис. проваджень щодо ПриватБанку, 20 тис. проваджень закрили. На запитання про те, чи вдастся повернути виведені гроші, генпрокурорка відповіла: “Можливо, насправді це буде не так швидко, як нам усім цього хочеться, можливо, це буде не вся сума, яку ми визначаємо – 5,5 млрд, – але велика частина повернеться. Можливо, потім через компенсації в господарських та цивільних судах ми повернемо й інше, з компенсацією державою”.

Водночас в Офісі генерального прокурора України зараз не готують жодних інших підозр у справі ПриватБанку. Вона сказала, що висунення підозри й призначення експертизи колишньому першому заступнику глави правління ПриватБанку Володимиру Яценку було пов’язано з певним ризиком.

Також Венедіктова визнала, що хтось попередив підозрюваного у привласненні майна експершого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка про затримання, тому вона швидко підписала підозру.

«Те, що виток стався – це факт, і я вам хочу сказати, як людина, яка 11 місяців у прокуратурі, так, як інформація розповсюджується в правоохоронних органах, я думаю, що вона не розповсюджується ніде. Тому, чи знали ми, що може бути виток – так, звичайно, знали. Тому в «капсулі» трималось все. Чому я швидко підписала підозру, тому що коли вже інформацію знають більше, ніж довірена кількість осіб, що цим займалися, дійсно таке може статися», – сказала Венедіктова.