Олександр Мусієнко попередив українців про те, що росіяни незабаром почнуть наступати і не лише на Харків. Спочатку він згадав складне становище у Часовому Яру, де противник намагається відтворити той же сценарій, що був використаний при захопленні Авдіївки, обстрілюючи місто ракетами. Після цього військовий експерт підкреслив, що окупанти готуються до наступу, що розпочнеться наприкінці травня. Ймовірною метою буде не лише Харків, а й місто Вугледар.

Військово-політичний експерт також поділився оперативною інформацією щодо Часового Яру.

«Вони в Авдіївці почали інтенсивніше КАБи скидати, авіацію застосовувати, і це призвело до того, що наші Сили були змушені відійти, бо вже було неможливо триматися. Так окупанти хочуть вчинити і з Часовим Яром: вони штурмують, намагаються його захопити. бачите, що активізувався ще й Сіверський виступ (це Білогорівка), тобто вони хочуть зрізати і цей плацдарм, щоб українські війська не мали можливості завдати контрудару з північного флангу Очевидно, що це зараз пріоритетний напрямок», — розповідає військовий аналітик.

Потім Олександр Мусієнко озвучив свій прогноз щодо майбутнього наступу окупантів.

«Вони готуються інтенсифікувати дії на кінець травня. Ворог готується до того, що бойові дії оживляться. Вони готуються до того, що треба буде дійсно вести охоплюючу операцію навколо Харкова, наступати там, під загрозою буде і Вугледар. Вони хочуть розтягнути всю нашу лінію оборони на Сході, наступати на Вугледар із крайньої південної точки на Донбасі, де вони зараз перебувають, і наступати з Півночі на Харківщину. Таким чином вони розтягуються. перспектива десь прорвати лінію фронту”, — акцентує Мусієнко.

Тим часом майор запасу НГУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман розповів на українському телеканалі, що новий наступ росіян уже розпочався і тільки буде підсилюватися.

Він наголосив, що ворог буде намагатися тиснути по всій лінії фронту.

 «Якщо сказати про мобілізацію 300 тис. осіб у РФ, то 200 тис. у них майже готові й можуть бути долучені, тому вони намагаються створити дві додаткових армії, як казав російський міністр оборони Шойгу. Ми всі очікували й очікуємо, що ворожий наступ буде наприкінці травня — на початку червня, але швидше за все цей наступ вже розпочався», — сказав Гетьман.

Він зазначив, що РФ щомісяця мобілізує до 30 тисяч людей.

Наразі важко спрогнозувати, де ворог буде робити найбільш потужні наступальні дії, тому що росіяни ще самі не впевнені, де проводитимуть наступ.

 «Ворог буде постійно намагатися промацувати нашу лінію оборони по всій лінії фронту. А де саме будуть більш потужні удари? Швидше за все там, де росіяни вже наступають, — Часів Яр. Також це може бути Харківський напрямок, тому що російський міністр закордонних справ Лавров казав, що це одна з пріоритетних цілей для їхніх наступальних дій», — пояснив майор запасу НГУ.

Також гарямими можуть бути напрямки і Авдіївки, і Мар’їнки, і спроба атакувати Вугледар, а також Куп’янсько-Лиманський напрямок, особливо Куп’янськ-Вузловий.

 

«Може бути спроба протиснутися через Часів Яр до Костянтинівки, бо це теж залізниця, яку ми активно використовуємо. Крім того, противник може спробувати біля Роботиного відсунути наші війська від залізниці Волноваха — Токмак — Мелітополь — Джанкой, яку використовує для підживлення свого угруповання «Днєпр». Ситуація важка. Не варто очікувати, що у нас є час до 1 червня. Я впевнений, що наступальні дії росіян вже почалися і будуть тільки підсилюватися», — резюмував Гетьман.