Російські збройні сили мають на меті відсунути українські Сили оборони у бік Миколаєва. І тому російська армія перекинула на південь підкріплення. Проте виконати поставлене завдання вони не мають можливості. Про це розповів радник Офісу президента Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, там ввели в бій кілька батальйонних тактичних груп, що прибули, перекинули їх з лівого берега. Вони намагаються відсунути на південному напрямку, тому, що прямо біля моря, наші війська у бік Миколаєва.

“Їм поставлене таке завдання. Не дуже це їм вдається, Чесно кажучи, якщо не сказати, зовсім не вдається. Але це напрям, де почали докладати зусиль, на відміну від усіх попередніх днів”, – сказав Олексій Арестович.

Щодня українські війська знищують по три-чотири російські склади боєприпасів на півдні.

“Цікаво, скільки ще “хоробра” російська армія витримає подібні удари. Мені регулярно надходять відомості з цього приводу. Багато армій світу засмутилися б, коли щодня зносять кілька складів боєприпасів, це ж гинуть люди, техніка, пара командних пунктів тощо”, – сказав Олексій. Арестович.

Такі постійні удари можуть змусити російські війська відступити ще до початку контрнаступу українських сил оборони, каже Арестович. Адже відчуття абсолютної безнадійності, яка проглядає в перехопленнях, невипадкова, це реальна безнадійність.

“Без контрнаступу ми можемо їх зламати просто ударами HIMARS, Excalibur, керованими снарядами та іншими ракетами. Обвал може статися швидше, ніж нам здається”, – сказав Олексій Арестович.

Надалі українські військові не зменшуватимуть інтенсивності ударів. Україна може повернути собі всі захоплені території. Адже просування Росії зараз вимірюється метрами на тиждень, не милями. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що втрати Росії у повномасштабній війні проти України наразі складають близько 80 000 осіб. Йдеться не тільки про загиблих, а й про інші втрати. Про це він повідомив у інтервʼю BBC 4`s Today.

“Ми значною мірою розуміємо, ми приймаємо свого роду спостереження за російськими втратами – якщо ви обʼєднаєте смерті, поранення, дезертирство – понад 80 000 їхніх збройних сил”, – сказав він.

Воллес підкреслив, що ці 80 000 втрачені за шість місяців, у той час як втрати РФ у Афганістані за десятиліття склали 15 000.

“Я думаю, зараз ми в ситуації, коли Росія перебуває в дуже хиткому становищі”, – вважає він.

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що Україна уже перетнула межу, коли можна було очікувати “найгірший сценарій” розвитку війни з Росією. Відповідаючи на запитання, чи заходить російсько-українська війна в глухий кут, міністр сказав, що “найгірший сценарій” подій в Україні уже позаду. Резніков вважає, що Україна стоїть на порозі “нового етапу” війни, тому що починає контрнаступ в іншому напрямку.

“Ми перебуваємо на стадії стабілізації на полі бою за допомогою невеликого переміщення підрозділів, і ми утворили там багато хороших засобів стримування”, – заявив Резніков в одному з інтерв’ю.

Резніков розповів, як у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну йому передали послання від глави міноборони РФ Сергія Шойгу із пропозицією про капітуляцію. В інтерв’ю The Washington Post він заявив, що він був одним із лідерів, які не вірили у наближення повномасштабного вторгнення.

22 лютого Резніков розмовляв телефоном зі своїм колегою з Білорусі Віктором Хреніним, який пообіцяв, що російські війська з території Білорусі не вторгатимуться, давши слово офіцера.

«І він збрехав», — сказав український міністр.

Через два дні після вторгнення Резніков і Хренін знову говорили по телефону. Білоруський міністр сказав, що передає послання свого російського колеги Сергія Шойгу: якщо Україна підпише акт про капітуляцію, вторгнення припиниться. Резніков сказав, що відповів: «Я готовий прийняти капітуляцію з російської сторони».