У країні-агресорці Росії можливий новий військовий заколот, заявив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

Проте новий бунт в РФ не буде спрямований проти диктатора Володимира Путіна. Про це він підкреслив під час чату в Главреді.

«Там є групи впливу і відповідні згуртовані пули. Там навіть відбуваються чистки», — підкреслив експерт.

При цьому він звернув увагу на те, що на Росії вже тривають процеси, які можна назвати заколотом.

«Але це не є критичною ситуацією для Путіна – його влаштовує несвідома або внутрішньовідомча конфронтація, тому що коли вони гризуться між собою, на Путіна ніхто не звертає уваги. Цар як був святим, так і залишається. Тому так, заколот може бути, але його наслідки слід оцінювати реалістично», — додав Коваленко.

Варто розуміти, що навесні 2024 року в РФ відбудуться чергові вибори, переможцем яких, ймовірно, в черговий раз стане Путін. Проте фальсифікація цього процесу, котра неодмінно буде, може призвести до зростання невдоволення серед населення, а також аж до Майдану.

Про це в ефірі одного українського ютуб-каналу розповів російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов.

За його словами, фізично опозиційний кандидат у Росії не може не те що виграти вибори, скоріш за все такого кандидата навіть не допустять до реєстрації для участі у перегонах. Проте робота опозиціонерів навіть із-за кордону може вплинути на громадський порядок денний і врешті-решт призвести до революції.

«При всьому тому, що вибори безжально фальсифікуються, це не означає, що про них можна забути. Це все одно момент слабкості влади. І треба поводитися так, щоб вони реально фальсифікувалися, і щоб народ ці фальсифікації зафіксував. Це абсолютно реалістичне завдання. Тобто не йдеться, щоб фізично виграти вибори, зрозуміло, що це не вийде, але сфальсифіковані вибори можуть призвести до Майдану, українці це знають, як ніхто, а якщо відразу махнути на вибори і в цьому процесі не брати участь, ну так влада візьме і чесно виграють», — каже Аббас Галлямов.

Якщо на вибори прийдуть лише прихильники Путіна і туди заженуть бюджетників, то диктатор, по суті, може чесно виграти. Так як при такому повороті подій йому навіть не доведеться нічого фальсифікувати, каже політтехнолог. Тому, на його думку, опозиція зараз має максимально активізуватися.

Також варто розуміти, що Кремль наразі дуже зацікавлений у проведенні виборів, адже Путіну потрібно довести свою легітимність, особливо після путчу Пригожина. Про це в ефірі одного українського телеканалу нагадала директор фонду “Русь Сидяча” Ольга Романова.

“Для Путіна треба підтвердити легітимність його виборців, що вони є, вони голосують. Тому що був Пригожин, було повстання… І Путіну треба зараз довести, що його як і раніше люблять, що він, як і раніше, підтримуваний усією країною. І адміністрації треба це показати для Путіна, щоб він не ходив у мокрих штанях більше, як це було після заколоту. Тому їх цікавить така неіснуюча субстанція як вибори, більше за війну”, — пояснила правозахисниця.

Вона зазначила, що воєнний стан скасовує вибори, а зараз Путіну треба підтверджувати, що його ще люблять, через це йому вибори потрібні.

Романова також сказала, що ув’язнені, заробітчани, національні республіки РФ підпадатимуть під мобілізацію в РФ. Поки що Москву та Пітер, великі міста, загалом не чіпають, так як саме звідти завжди починалися революції.

Також Романова зазначила, що мобілізаційний ресурс зовсім не виснажений. Спершу до кінця використовуватимуть тих, кого не шкода — ув’язнені, їх вербування триває щодня, щодня відвозять ешелони, етапи на фронт. По-друге, звичайно, колишні заробітчани, які отримали російські паспорти.