Завершилася п’ята сесія Верховної Ради 9-го скликання, яку глава ВР Дмитро Разумков відкрив на початку лютого цього року.

За час сесії депутатами було розглянуто 700 законопроектів, 170 прийнято в цілому і 110 прийнято за основу.

УНН поговорив з політологом Костем Бондаренком про те, чим запам’яталася п’ята сесія ВР.

“Робота п’ятої сесії Верховної Ради була досить результативною. Але в той же час вона показала абсолютно повну керованість парламенту з боку Офісу президента. Всі розмови, що в парламенті немає монобільшості, що для важливих законопроектів не знаходиться достатньо голосів – такі розмови припинилися до кінця цієї сесії . Стало зрозуміло, що будь-яке питання, яке Зеленський поставить на голосування, буде прийняте. Тому тема, розпустить чи не розпустить Зеленський парламент, перестали бути актуальною зараз. Це головний урок цієї сесії”, – говорить Бондаренко.

Політолог пояснює, що деякі законопроекти як, наприклад, законопроект про легалізацію медичного канабісу парламент провалив, так як це не питання державної ваги, а лобізму, який зацікавлені особи не довели до кінця.

За словами Бондаренко, цей політичний сезон дозволив остаточно закріпитися президенту також в уряді, замінивши міністра МВС Арсена Авакова на Дениса Монастирського.

“Зеленський і так мав повний контроль над урядом – це уряд Єрмака-Шмигаля. Другий момент, що ОП зміцнив свій вплив на судову систему влади і третій момент, що Зеленський продемонстрував в останньому півріччі, що якщо якісь норми Конституції не дозволяють йому діяти на його розсуд, він готовий ігнорувати ці норми”, – говорить експерт.

Головне, чого не вистачило в роботі парламенту п’ятої сесії – законопроектів з питання Донбасу, вважає Бондаренко.

“Те з чим ішов Зеленський на вибори – світ на Донбасі. Питання, які повинні лягти в основу виконання Україною “Мінських домовленостей”, амністії, закони, які визначають статус Донбасу – вони не були розглянуті і навряд чи будуть розглянуті найближчим часом” – вважає він.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.