Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою  в червні закон № 1539-ІХ, яким запроваджується одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. 

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави. Метою впровадження закону зазначається стимулювання детінізації доходів, активів та підвищення податкової культури громадян, залученню в економіку держави додаткових коштів.

Спеціально одноразово задекларувати свої активи громадяни України можуть добровільно в проміжок часу з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року. Вони матимуть право подати декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня поточного року. 

При цьому у добровільній декларації  вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів – не потрібно. Серед активів громадяни можуть вказувати валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи поза її межами.

Нагадаємо, Верховна рада прийняла “податкову амністію Зеленського”. Президент ще в лютому вніс до парламенту пакет законопроєктів, які надають можливість громадянам, що ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання.

Усе, що потрібно, – це подати декларацію та сплатити податок.

Податок з прихованих доходів сплачується, як правило, за зниженою ставкою, аби стимулювати людей виводити кошти з тіні. Натомість держава обіцяє, що не каратиме учасників податкової амністії за ухилення від сплати податків, а їхні декларації не зможуть стати доказами у будь-якому судовому процесі.