Мешканцям України, чий дохід нижче від офіційної мінімальної зарплати, не можуть відмовити у наданні субсидій.

Про це заявив глава Міністерства соціальної політики Андрій Рева.

"Відмова в субсидії тим громадянам, чиї доходи менші від мінімальної зарплати, є неправомірним. Вони можуть звернутися в Комісію з питань призначення житлових субсидій", – заявив міністр.

Він додав також, що дуже важливо, чи платить українець єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

"Якщо ЄСВ сплачується у повному обсязі, Комісія вважатиме в дохід три або навіть один прожитковий мінімум, залежно від соціального становища людини, і розрахує розмір субсидії. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, громадяни можуть оформити субсидію на загальних умовах, без розгляду справи Комісією. Субсидію в таких випадках розраховують на основі реально отриманих доходів, тобто з урахуванням мінімальної заробітної плати", – зазначив Рева.

У 2019 році кількість субсидій для українців різко і стрімко скоротиться порівняно із 2018. Уряд посилив вимоги до надання субсидій, і тепер більшість українців, які отримували пільги в минулі роки, будуть позбавлені права на субсидії. А крім цього, скорочення субсидій закладено в бюджет 2019.

Нагадаємо, міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що однією з причин скорочення субсидій є підвищення добробуту українців.

"Потреба в субсидіях буде меншою. Це пов'язано з підвищенням пенсій і заробітної плати. Сума коштів, яку виділять для субсидій, залежатиме від ціни на газ для населення".

Крім цього в  мінсоцполітики попередили, що українські заробітчани ризикують залишитись без пенсій. Стало відомо, хто у зоні ризику та як виправити цю ситуаці

Рева відповів на запитання, які сьогодні найбільше хвилюють українців. Зокрема, про нарахування пенсій. За словами міністра, допомогу від держави у вигляді пенсії ризикують не отримати заробітчани.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Рева нагадав, що лише у сусідню Польщу відправились трудитись близько 2 млн українців, з яких лише половина офіційно працевлаштовані. Крім того, лише 300 тисяч українців сплачують податки у пенсійну систему Польщі. 

«Решта не сплачує страхові внески, відповідно, у них не нараховується страховий стаж. Відтак після повернення до України ці заробітчани матимуть труднощі з пенсійним забезпеченням», – розповів міністр.