За словами Яценюка: Конфлікт на Азові – «частина плану агресії Росії проти України».

«Ми не допустимо, щоб Росія заблокувала Азов і Маріуполь. Слід терміново запровадити постійну міжнародну моніторингову місію на Азовському морі», – наголосив лідер політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в інтерв’ю під час свого візиту до Берліна для зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. 

Він підкреслив, що конфлікт на Азові – «частина плану агресії Росії проти України»: «Анексія Криму, далі Донецьк і Луганськ, далі Путін сподівався, що він захопить Маріуполь, Херсон, дійде до Одеси, дотягне повністю ланцюг до Придністров’я». 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Це був початковий план Путіна. Він думав, що його там з короваями будуть зустрічати, а зустріли озброєні українці, які б’ються за свою країну», – сказав він. План цілком зрозумілий, підкреслив лідер «Народного фронту»: «Ізолювати Маріуполь, дестабілізувати його, спробувати реалізувати план захоплення подальших територій України». 

Аресній Яценюк наголосив, що українські Військово-морські сили збільшують свою присутність, але «вона недостатня, незважаючи на те, що ми відбудували армію». 

Він зазначив, що Україна  воює з ядерною державою, «яка витрачає десятки мільярдів доларів на свої збройні сили». «Я вважаю, що країни-члени НАТО, а не лише США, мають ухвалити рішення щодо постачання військових суден для охорони Азовського моря. 

Щодо політичних аспектів, то, звичайно, ми не хочемо ескалації. Але ми не допустимо, щоб Росія заблокувала Азов і заблокувала Маріуполь. Тому я вважаю, що слід терміново запровадити постійну міжнародну моніторингову місію на Азовському морі», – підкреслив Арсеній Яценюк. 

Також за словами, лідера «Народного фронту», «Північний потік» приносить великі збитки як для України, так і для Польщі та Європи в цілому.

«Росія ніколи не доб’ється того, щоби позбавити Україну транзитного потенціалу. Цього не буде. Позиція канцлера Німеччини, що Україна повинна бути транзитною державою, була чітко зазначена», – наголосив він.

Він підкреслив, що позиція України залишається незмінною: «Північний потік» є антиєвропейським і антиукраїнським проектом. «Північний потік» приносить великі збитки як для України, так і для Польщі та Європи в цілому». 

«Це шлях російської газової монополії отримати більшу частку ринку в Європейському союзі», – сказав він.