Росія збирається активно втручатися у вибори в Україні, які призначені на 2019 рік, тому потрібно захистити права громадян країни.

З такою заявою звернувся президент Петро Порошенко до новообраних членів Центральної виборчої комісії, привітавши їх зі вступом на посаду, передає прес-служба українського лідера.

"Перед вами стоять зараз завдання надзвичайно складні. Ми вже зараз бачимо і з точки зору інформації наших спеціальних органів, і з точки зору інформації наших партнерів, що Росія збирається активно втручатися у виборчу кампанію", – зазначив він.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За словами Порошенка, втручання станеться через системи дезінформації, фальсифікації виборчого процесу і хакерські кібератаки для того, щоб зірвати вибори.

"І тут я сподіваюсь на вашу ефективну роботу для того, щоб ми мали надзвичайно ефективні засоби протидії, щоб захистити вибір українського народу", – наголосив президент України.

Він повідомив також про досягнення домовленості з рядом міжнародних партнерів країни про співпрацю в питаннях кібербезпеки.

"Я звертався до наших партнерів, ми домовились про те, що в кіберзахисті ми починаємо активну співпрацю. Так що висловлюю тверде сподівання, що результати виборів будуть надійно захищені", – сказав Порошенко.

Президент вручив посвідчення новим членам ЦВК, на зустрічі з якими також були присутні глави дипломатичних представництв іноземних держав.

"Впевнений в тому, що майбутні вибори будуть дуже високо конкурентними, чого, власне кажучи, ми добивалися: чесність, прозорість, рівність можливостей щодо участі у виборчих процесах, повна відповідність міжнародним європейським стандартам", – додав він.

Порошенко також нагадав, що це будуть перші вибори після підписання і ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, де вказані відповідні норми щодо забезпечення європейських принципів захисту волевиявлення громадян.