Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука прокоментував перспективу відшкодування Росією збитків Україні за анексію Криму та агресію на Донбасі.

Георгій Тука вірить у неминучий розпад Росії.

«Розумію, що зараз частина читачів звинуватить мене в захмарних мріях. Але я чудово пам’ятаю дев’яності роки, коли Росія тріщала по швах, і тоді виключно з допомогою Сполучених Штатів Росію заповнювали готівковим доларом і «стегенцями Буша», Єльцину вдалося утримати загрозу ядерної та хімічної зброї, загрозу, яка тоді розповзалася. Цього й боялися в першу чергу США. Росії вдалося тоді утримати у вигляді єдиного держави», – підкреслив посадовець.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Заступник міністра також закликав західних союзників подумати про те, як зберегти контроль над ядерною та хімічною зброєю Росії після її розпаду.«Я дуже хотів би, щоб ця імперія припинила своє існування. Це зовсім не означає, що я хочу атомної війни або знищення всіх росіян бактеріологічною зброєю – абсолютно ні. Я тільки хочу, щоб це утворення припинило існувати в якості держави і розбилося на кілька складових. І коли цей процес почне відбуватися (а я в це вірю), тоді і можна буде вести мову про відшкодування збитків, завданих Україні. До того моменту, я боюся, проросійське лобі в Європі буде чинити істеричний опір притягненню Росії до відповідальності», – вважає Тука.

Також чиновник не виключає можливого примирення між Росією і Україною за наявності обопільного бажання.

При цьому чиновник підкреслив, що ніколи не вважав росіян і українців «братніми народами».

«Моя особиста позиція: я ніколи не вважав росіян «братнім народом». Для мене чуже поняття «братні народи». Якщо ми – брати, то хто з нас Каїн, а хто Авель? Я думаю, це риторичне питання», – сказав спікер.

За словами Туки, відносини між країнами з часом можуть налагодитися, оскільки в Росії далеко не всі громадяни підтримують політику нинішнього лідера.

Чиновник додав, що відновлення відносин можливо тільки в разі реального бажання з боку Росії. В іншому випадку країни будуть лише віддалятися.