Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у п’ятницю 14 липня заявив, що він та президент Росії Владімір Путін дотримуються однієї думки щодо продовження дії “зернової угоди”.

Заяву турецького президента наводить видання Daily Sabah.

Виступаючи перед журналістами, Ердоган заявив, що сподівається на продовження дії угоди після 17 липня у результаті зусиль ООН і Туреччини.

“Ми готуємося прийняти Путіна в Туреччині в серпні. Ми дотримуємося тієї ж думки щодо розширення Чорноморського зернового коридору”, – проінформував він.

Зазначаємо, що Європейська комісія допомагає ООН і Туреччині спробувати продовжити зернову угоду і відкрита для “вивчення всіх рішень”, заявив у четвер представник Європейського Союзу.

ООН і Туреччина виступили посередниками між Росією і Україною щодо укладання “зернової угоди” в липні 2022 року, щоб допомогти пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка загострилася через вторгнення РФ і блокаду українських портів.

За даними ЗМІ, ЄС розглядав про поступки російському банку заради “зернової угоди”. Зокрема, йшла мова про створення дочірньої компанії підсанкційного “Россельхозбанку” для відновлення його зв’язку зі SWIFT.

Звертаємо увагу, що за інформацією ЗМІ, генсек ООН Антоніу Гутерріш запропонував Путіну продовжити “зернову угоду” в обмін на підключення “дочки” “Россєльхозбанку” до міжнародної платіжної системи SWIFT.

Нагадаємо, що 13 липня Путін озвучив умови для продовження зернової угоди.

Водночас кремлівський диктатор підкреслив, що поки що не бачив нового листа Гутерріша, який було йому надіслано з пропозиціями щодо Чорноморської зернової ініціативи.

“Але ми в контакті зі співробітниками ООН. Я повторюю, що вони щиро прагнуть того, щоб західні країни виконали взяті на себе зобов’язання, але у них поки нічого не виходить”, – сказав Путін.