Західні країни ведуть «скоординовані дипломатичні заходи», щоб примусити Зеленського до переговорів з Росією.

За даними французької радіостанції, союзники будуть намагатися спонукати Київ до укладання миру, оскільки існує ризик настання найгіршого сценарію, коли росіяни відкриють ще один фронт.

Західні військові визнали успішність плану Москви з переміщенням українських військ на Харківщину, що призвело до «оголення» фронту на Донеччині, який росіяни можуть невдовзі прорвати. Французький військовий сказав, що навіть у Києві визнають: тепер головною проблемою є не озброєння, а проблема з мобілізацією. Брак особового складу в усіх бригадах сягнув 40%.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен, який відвідав Україну, заявив, що Штати не впливають на Україну щодо переговорів з РФ.

«З приводу переговорів, звісно, Україна сама ухвалює рішення. Ні Сполучені Штати, ні інші країни не можуть брати в цьому участь. Якби Путін проявив хоч який-небудь інтерес до серйозних переговорів, я впевнений, українська сторона відреагувала б на це», – сказав він.

Водночас держсекретар США наголосив, що Путін практично кожного дня демонструє протилежні наміри.

«І жодні проблеми не можуть вирішуватися без участі України», – додав Блінкен.

Тут палка двох кінців виходить, тому варто чекати більш офіційної інформації аби розуміти, які це західні країни будуть примушувати Зеленського до переговорів, тим більше світ знає формулу миру Зеленського в якій чітко прописані всі умови за яких Україна готова розмовляти про припинення вогню.