Сили оборони ведуть активну роботу із зачистки засобами артилерії передової лінії на лівому березі Дніпра тимчасово окупованої частини Херсонської області.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявила керівниця прес-центру Оперативного Командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Буквально три останні доби у нас досить потужні результати нашої бойової роботи по знищеній техніці. Але поки що це контрбатарейний режим боротьби. За остані три доби знищено від 13 до 22 одиниць техніки ворога – артилерійські установки, танки, автобронетехніку, засоби протиповітряної оборони ворога. Якщо вірити в нас і дати нам можливість попрацювати в тиші, ми обов’язково зробимо добрі новини», – зазначила Гуменюк.

Днями аналітики ISW написали, що українські військові зайняли позиції на лівому березі Дніпра у Херсонській області.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що там вже розпочався контрнаступ, порівнявши ситуацію з успішним звільненням Харківської області минулого року.

Про це він розповів в ефірі телемарафону.

“Зараз ситуація дещо інша. Зараз їх не можна взяти у такий великий, серйозний котел. Однак тільки на півдні є три-чотири варіанти удару. А є ще схід, північний-схід, де вони взагалі оголили свої тили. Операція на лівому березі Дніпра Херсонської області – це точно контрнаступальні дії. Це можна охарактеризувати саме так, і у будь-якому випадку багато хто думає, що це має бути дуже швидко, дуже стрімко, як на Харківщині”, – пояснив він.

Експерт зауважив, що на певних ділянках дійсно йдуть сили ЗСУ, вибивають точкові локальні вигідні позиції.

“Це, звичайно, контрнаступальні дії. Вони в будь-якому випадку, як мені здається, будуть на всій лінії фронту позначатись”, – наголосив він.

Олександр Мусієнко також зауважив, що на Харківщині почали підтягувати артилерію, саме коли йшла деокупація. Це посприяло тому, що дійсно вдалося протягом 10 днів пройти такий дійсно потужний марш і звільнити території.

“Але там була підготовка. Тому і тут людям варто почекати і тоді відкриються досить серйозні перспективи. Кілька місяців тому була інформація про те, що Росія активно фортифікує споруди на лівому березі Дніпра, вони обладнали вогневі точки і позиції. Але ж була наполеглива робота. Вочевидь це не вперше наш десант пробував це робити, десь вони відходили, десь підходили. Це було не вперше. Зараз є певні результати, тому це важливо. Але все це планомірна, кропітка і дуже складна робота”, – резюмував військовий експерт.
Нагадаємо, очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов пояснив, чи зменшить Захід підтримку України в разі обмежених успіхів контрнаступу.

“Теоретично – можуть. Чи станеться це насправді – я так не думаю станом на зараз. Крім того, все ж таки у нас щось є. І з цим ми ведемо війну вже понад рік. Так, ми досить залежні від обсягів постачання”, – зазначив він.

Буданов також зауважив, якщо якась з країн вирішить сповільнити темпи – хтось замінить це місце.

“Будемо шукати варіанти. Але зрештою я думаю, що так не станеться”, – резюмував очільник ГУР.

Очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив, що його прогноз про вирішальну битву навесні перед закінченням війни не змінився.

Керівник розвідки сказав, що сьогоднішні умови, темпи постачання західної зброї не змушують його переглянути власні попередні прогнози та оцінки.

“Абсолютно не змушують. Подобається це чи не подобається, але ми підходимо до знакової битви для новітньої історії України. Це факт, усі це розуміють. Коли вона почнеться, це є таємницею. Але всі розуміють, що ми до цього наближаємось”, – наголосив Буданов.