Якщо Україна вступить до Північноатлантичного альянсу, то опиниться під захистом 5-ї статті блоку, яка передбачає захист однієї країн іншими в разі потенційного нападу.

Про це заявив політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов.

За словами експерта, якщо військовий потенціал низки держав на випадок відбиття агресії викликає сумніви, то Збройні сили США здатні забезпечити такі гарантії.

“Якщо гіпотетично приймуть, то на нас буде поширюватися 5 стаття Статуту НАТО, як то кажуть, один за всіх і всі – за одного. Хоча іноді у мене виникають сумніви, дивлячись на ризики, які можуть виникнути щодо країн Балтії і того, що там можуть з’явитися американські війська. За великим рахунком, сила Альянсу – це збройні сили США. Перш за все, ВПС, які є найсильнішими у світі. У нас завжди робили акцент саме на тому, що американці тиснуть повітряною міццю, але досить згадати і Другу світову, і в’єтнамську і корейську війни, де і сухопутні сили США себе непогано показали”, – зазначив Золотарьов.

За його словами, Київ може розглянути й інші варіанти гарантій безпеки. Йдеться, наприклад, про договори США з Південною Кореєю та Ізраїлем.

Також він уточнив, що зараз вступити в НАТО Україні заважає війна з Росією. На даний момент питання її завершення війни не на порядку денному, оскільки склалася патова ситуація – жодна зі сторін не може добитися перемоги військовим шляхом, але і не ослаблена настільки, щоб наполягати на мирному врегулюванні.