В оточенні російського диктатора Володимира Путіна загострюється розбрат. Зокрема, почалося приниження власника приватної військової компанії “Вагнера” Євгена Пригожина.

 

 

“Кухар Путіна” обіцяв захопити Бахмут на Донеччині до нового року, проте не зміг цього зробити. Через те, що він не дотримався слова, хоч так впевнено це обіцяв, диктатор РФ більше йому не довіряє.

Це підірвало і військовий, і політичний авторитет ПВК “Вагнера”. Про це розповів колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж під час чату на Главреді.

“Пригожин клятвено запевняв, що “вагнерівці” візьмуть Бахмут, але слова не дотримався. Саме тому зараз і почалося приниження Пригожина, бо він не виконав особисте завдання Путіна і порушив клятву. Це підірвало його престиж – і політичний, і військовий, і самого формування “Вагнер”, – зазначає генерал.

Пригожин захотів реабілітуватися, тому задіяв усі можливості для захоплення Соледару. Він хоче захопити місто, щоб потім з цієї позиції розгорнути операцію по захопленню Бахмуту.

Проте російські військові і Путін розуміють, що Пригожин і його ПВК “Вагнера” нічого не вдіють, адже у них недостатньо сил.

“Тому Путін, не довіряючи військовому “таланту” Пригожина, дав вказівку кинути в район Соледара і Бахмута більш професійні сили – сили спеціальних операцій та повітряно-десантні війська. От зараз Пригожин і не задоволений тим, що його недооцінили, а ЗС РФ акцентують увагу на тому, що Пригожин не здатен виконувати завдання, і досі місто не захоплене”, – пояснює генерал Маломуж.

Зараз Пригожин і міноборони РФ тягнуть ковдру кожен на себе, намагаючись дискредитувати один одного, каже генерал.

Політтехнолог, спеціаліст з антикризових кампаній Денис Богуш міркує виданню Коментарі так:

“Маючи під своїм керівництвом ПВК, яка досить ефективно воює, порівняно з регулярною російською армією (принаймні, гарно це інформаційно подає), Пригожин у якийсь момент зумів переконати Путіна у своїй корисності. І навіть потребі. А отримавши від останнього карт-бланш, вирішив, що знайшов крила і може мати солідну політичну вагу. Заручившись, фактично, заступництвом Путіна, він почав борзнути досить сильно. Спочатку це було видно за його “наїздами” на губернатора Санкт-Петербурга — Беглова. Потім Пригожин переключився на критику вищого військового керівництва – Шойгу, Герасимова тощо. І його явно занесло. Але зупинятися він не має наміру. Вийшовши в медійний простір, уявивши себе політиком, Пригожин вирішив, що йому як справжньому політику треба хоча б двічі на тиждень давати потужний меседж, інфопривід. І його недавній меседж про необхідність заблокувати YouTube – один із таких”.

При цьому Пригожина та його друзів – Кадирова, Суровікіна – Кремль уже потихеньку тримає в облозі, зазначає експерт. Шойгу з Герасимовим вже посунули Суровікіна з керівництва окупаційною армією. Тепер намагаються “попустити” колишнього кримінального злочинця Пригожина. Але той, як багато хто говорить у Росії, “розбушувався”. І вгамувати його буде не так просто, вважає Денис Богуш. Особливо після того, як навербованих зеків почали нагороджувати держнагородами в Кремлі.

“Наявність фактично “особистої армії” (хоча ПВК, за російським законодавством, існувати не повинні), скоріше ефектний, ніж ефективний “продаж” у медіапросторі РФ теми захоплення Соледара (який “вагнерівці” на даний момент досі повністю не контролюють), віра у путінську протекцію – закружляли Пригожину голову. І він, схоже, дав зрозуміти голові Кремля, що у разі перевороту саме пригожинська ПВК захищатиме Путіна. Вона ж, за потреби, допоможе тому втекти до Латинської Америки чи ще кудись, де має певні зв’язки, – пояснює Денис Богуш. – При цьому Герасимов, котрий зараз керує російською загарбницькою армією в Україні, може спробувати обрізати Пригожину крильця. Але акуратно, перед цим максимально використавши “вагнерівців” під час штурмів українських міст”.

У той же час, пригожинці (вагнерівці) стануть однією з руйнівних сил для РФ. Тому що рано чи пізно приватні армії почнуть воювати між собою, а також з офіційними силовиками, констатує політтехнолог.