ЗСУ зможуть одночасно утримувати позиції в Бахмуті та розпочати весняний контрнаступ, якщо буде достатньо зброї. 

 
Про це йдеться на YouTube-каналі Politeka Online. 

Американський Інститут вивчення війни вважає, що українські сили не здатні одночасно захищати Бахмут та розпочати весняний контрнаступ. Проте військовий аналітик, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь заявив протилежне.  
 
На його думку, те, що відбувається в Бахмуті, – це тактичні дії, які відбуватимуться у будь-якому випадку. Велика ж наступальна операція не потребує величезної кількості наземних сил, як це було у Першу та Другу світові війни (і як це сьогодні роблять росіяни).  

ЗСУ потрібне переважання у високоточних засобах та засобах розвідки, в управлінні та координації сил. Таким чином, за умови отримання достатньої кількості озброєння, українська армія зможе одночасно обороняти Бахмут і проводити великий весняний контрнаступ.   

“Йдеться про наступ зі знищенням на глибину 150 км, якщо у нас будуть ці засоби. Я сподіваюся, що вони будуть на момент початку операції”, – зазначив Самусь.  

Потім експерт підкреслив, що розм’якшення російських позицій на 100 км углиб – це серйозний удар по можливості окупантів вести наступ навіть на Бахмут, оскільки не можна наступати на це місто, не маючи достатньої кількості артилерії, боєприпасів та бронетехніки. Без артилерії це перетвориться просто на якусь м’ясорубку і все дуже швидко закінчиться. 

Зараз українським військовим потрібно стримати наступ росіян. Саме тому для цього ЗСУ вкрай необхідні артилерійські системи та боєприпаси. 

“Саме артилерія завдає основного вогневого ураження на фронті. Танки важливі під час контрнаступу, коли вони безпосередньо підтримують дії піхоти. А знищують ворожу техніку та самих ворогів насамперед артилерією”, – пояснив військовий експерт Павло Нарожний. 

Західні партнери вже надають Україні велику кількість артилерійського озброєння. 

Україна отримає 30 САУ AS-90, тобто 2 дивізіони. За словами Нарожного, AS-90 – це дуже потужна британська система приблизно такого формату, як німецька PzH 2000. 

До нас їдуть шведські Archer – це надсучасні системи на колісній базі. Військовий експерт зауважив, що єдиний недолік цих установок – вони ніколи не були у бою. 

Данія передала Києву всі свої самохідні гаубиці CAESAR, виготовлені у Франції. Нарожний додав, що у Франції вже навіть сказали, що розгорнули виробництво таких установок і будуть “пекти їх, як гарячі пиріжки”, та передавати Україні. 

І в той час як України накописує свої запаси артилерії для подальшого розгрому противника, у РФ справи йдуть погано. Як розповів в ефірі одного з телеканалів експерт Defense Express Іван Киричевський, збройні сили РФ не змогли скористатися своєю початковою технічною перевагою, і тому зараз зазнають катастрофічних втрат у війні проти України.  

“Деяке обмежене виробництво нової техніки на підприємствах російського військово-промислового комплексу (ВПК) триває. За минулий рік росіяни змогли записати собі в актив близько 20 бойових літаків, до 100 модернізованих танків і деяку кількість новозбудованих бойових машин піхоти — БМП-3”, — сказав він.  

Експерт зазначив, що за даними західних аналітиків, у росіян у місцях зберігання зараз перебуває замість 10 тис. боєздатних танків у кращому разі 5 тис. Бронемашин і артилерії — 30% від довоєнного потенціалу. 

“Армія РФ намагається воювати на розконсервованій техніці, але, на щастя, у них це виходить не дуже. Якщо дивитися за цифрами, вони буквально величезні: за весь час війни росармія зняла зі зберігання мінімум 6 тис. танків, мінімум 5 тис. бронемашин і 4 тис. одиниць гармат. При грамотному використанні це могло б нас задавити числом. Але виходить, що росіяни своєю технічною перевагою скористатися не змогли, і тому зазнають таких катастрофічних втрат, за якими виходить, що за такого темпу витрачання ресурсів Кремль ще зможе воювати щонайменше рік, але потім він зітреться нанівець у буквальному сенсі, тому що техніки на базах зберігання не залишиться”, — підсумував Іван Киричевський.