Як і більшість притомних людей, я емоційно засмучений домашнім арештом для Медведчука, хоча й розумів, що під варту його не візьмуть у жодному з випадків завдяки у т.ч. рішенню нашого горезвісного КСУ, який вирішив, що тримання особи під вартою як безальтернативний запобіжний захід – це неконституційно. Пише журналіст Сергій Іванов у Фейсбук.

Тобто Медведчука “викупили” б у будь-якому разі, а внесення застави надало б йому можливість вільно пересуватися, у т.ч. відвідувати парламент, брати участь в публічних заходах. Наголошую, що тримання під вартою було б найоптимальнішим запобіжним заходом для нього, але дура лекс – нічого не вдієш.

Сам факт того, що на всесильного колись кума Путіна одягли браслет в історичному контексті значить дуже багато. Очевидно, що зараз Медведчук не має достатньо міцної “криші” в українській владі і це змінює для нього всі умови, в яких він існував усі попередні роки.

Що стосується справи, то ми мусимо пам’ятати, що вона не про політику, а про банальну наживу. Медведчук за допомогою окупанта заробляв на кримському родовищі. Тому нехай ОПЗЖ не спекулює на політичному контексті – його там поки що нема.

Але, я сподіваюся, невдовзі до справи долучать інші епізоди, у т.ч. фінансування тероризму та державну зраду.

Громадянське суспільство мусить контролювати цей процес та вимагати результатів як від слідства, так і від суду.

А момент винесення Медведчуку вироку може стати чудовим приводом для об’єднання всіх українських патріотів.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата України Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

“У задоволенні клопотання (клопотання слідства про обрання запобіжного заходу Медведчуку у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави)… відмовити… застосувати… запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту”, – йдеться у рішенні суду.

Запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту обрано до 9 липня 2021 року включно. Суд поклав на Медведчука такі обов’язки: не залишати Київ та Київську область без дозволу слідчого і прокурора, повідомляти слідчому та прокурору і суду про зміну місця проживання або місця роботи, утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.