Одіозний політик Ілля Кива 15 травня знову відзначився скандальним висловлюванням. Цього разу він порівняв себе з такими видатними світовими вченими як-от Галілео Галілей та Микола Коперник.

Народний депутат Кива вирішив привітати колег з Днем науки. Політик зауважив, що справжні вчені – це ті, хто страждали заради науки.

“Вітаю, колеги, з Днем Науки! P.S. справжні вчені – це ті, хто постраждав через науку – Галілей, Коперник, Кива”, – наголосив нардеп.

Нагадаємо, 26 квітня народний депутат України від ОПЗЖ Ілля Кива захищав кандидатську дисертацію. Він претендував на ступінь кандидата наук з державного управління.

Повідомлялося, що на захист дисертації Киви не пускали журналістів “без акредитації”. Окрім того, троє чоловіків у чорному одязі блокували вхід до аудиторії в Інституті підготовки кадрів Держслужби зайнятості, де Кива захищався.

За даними руху “Чесно”, Ілля Кива закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого за спеціальністю правознавство та Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю право.

Також він навчався у Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка (педагог-психолог) та Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація технік-механік).

Захист тривав з 10 до 13 години. Члени комісії проголосували одностайно: 13 – за, 0 – проти.

Вийшовши з аудиторії після захисту, Кива подякував журналістам, які витратили свій час на висвітлення цієї події, та зазначив, що не сподівався на такий ажіотаж. На думку нардепа, тепер “наукова спільнота стала сильнішою”.

Однак ЗМІ з’ясували, що депутат додав до своєї дисертації довідку з підробленим підписом і зазначив конференції, в яких не брав участі.

Наукового керівника Киви, Володимира Гурковського, який допомагав депутату з дисертацією, звільнили з роботи.

Після затвердження МОН результатів Ілля Кива отримуватиме 15% надбавки до зарплати за науковий ступінь.