Українці чудово розуміють, чиїм інструментом є голова партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук у нашій країні й де в нього та його дружини Оксани Марченко розташований бізнес. Відповідно і його «фаберже» містяться там. Про це в інтерв’ю Главкому розповів депутат Харківської облради двох скликань, народний депутат України VII і VIII скликань Євгеній Мураєв.

«Я не вірю в людську дурість. Якби хтось торгував із непідконтрольними Україні територіями, він би не робив це лінійно – для цього існує низка фірм-прокладок. Тому не вірю, що є прямі договори між ОРДЛО та бенефіціарами, пов’язаними з Медведчуком. Це рішення прийняте «по понятіям», – розповів Мураєв.

Також він додав, що коли у Служби безпеки України є докази цього, вона має пред’явити звинувачення, отримати рішення суду та проводити подальші арешти активів.

«Всі офіційні канали спілкування між Україною та Росією були знищені раніше: ми ж не спілкуємось через посольства із дотриманням протоколу. Так, Медведчук провів два обміни, але, думаю, офіційна дипломатія зробила б набагато більше», – сказав Мураєв.

Також політик зазначив про те, що Віктор Медведчук і Петро Порошенко фактично роздирають Україну.

“Краще б Медведчук захищав українську мову – було б менше проблем. Країна зараз стоїть на шпагаті між Порошенком та Медведчуком – так розділене електоральне поле. Коли суспільство поляризоване настільки, то заграючи з одними, ти втрачаєш інших. Думаю, політтехнологи Зеленського пояснили йому, що електорату правих без Криму та Донбасу більше, ніж лівих. Тому він йде в цю нішу, але насправді хлопець з Кривого Рогу ніколи для львів’ян не стане своїм. Хоча раніше – до 2004 року – такої поляризації суспільства не було”.

Варто також додати, що блогер і політолог Віктор Таран пише у себе в Facebook, що з учорашнього дня в мережі і ЗМІ активно обговорюється новина щодо обшуків в мережі АЗС Медведчука Glusko.

Тут буде доречно згадати, що свого часу це була мережа ТНК – Тюменська нафтова компанія, але – карма нещадна, тому що не можна через Glusko – ТНК закачувати гроші для проросійської п’ятої колони, типу незалежною медіа а-ля «Страна.юа», проросійським блогерам, псевдо-експертами, правами яких володіє Козак-Медведчук ТВ.

Таран пише, саме РНБО заявило, що Glusko реалізують неякісні нафтопродукти. Офіційно ДФС проводить обшуки по всіх офісах Glusko, нафтобазах, морських судах, заправках. Називається ще одна причина обшуків: чверть мільярда не сплачені податки. А це – принципово інша відповідальність перед українським законодавством.

Політолог пише, що буде далі, поки сказати складно, ведеться розслідування. Але дуже схоже, що атака податківців це – команда «фас!» Банковій. Не більше того. Податківці завжди так роблять. Типу атака, стрижуть купони і – м’який відкат. Тому не віриться, що справу по мережі заправок Медведчука Glusko завершать. А ми пам’ятаємо, що купувати паливо там не бажано. Кожна копійка, витрачена там повернеться кулею проти наших солдатів на Донбасі.