Сполучені Штати очікують, що Україна продовжить розслідувати справу “Приватбанку” та “кримінальну діяльність” олігарха Ігоря Коломойського. Про це розповів ексспецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер.

Крім цього, в Америці сподіваються, що Україні вдасться утримати “Приватбанк” від виплат його колишнім власникам. Таку заяву дипломат зробив під час public talk у Києві 12 березня

Волкер наголосив, США очікують на продовження розслідувань обставин, які призвели до націоналізації “Приватбанку”.

Мовиться про те, як саме Коломойському вдалося за допомогою масштабних махінацій вивести з банку близько 5,5 мільярдів доларів.

Було очікування, що Україна зі свого боку виконає свою частину роботи, розслідуючи його (Ігоря Коломойського) кримінальну активність в Україні,– відзначив Курт Волкер.

За його словами, не є таємницею, що одне з питань, з яким пов’язаний Коломойський, це “Приватбанк”, з якого було фактично вкрадено мільярди доларів вкладників.

Американський дипломат запевнив, американський політикум очікує, що:

  • українська влада не допустить виплату компенсацій Коломойському за націоналізацію “Приватбанку”, яку олігарх домагається через суди;
  • нещодавнє запровадження США санкцій проти Коломойського та його родини, має стати стимулом для українських правоохоронців активізувати розслідування проти нього.