Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк запропонував довічно утримувати українських біженців тим, хто вказує державі поступитися територіями задля припинення війни з Росією.

Подоляк пояснив, що ніхто не захоче повертатися у свої будинки, поки поруч стоїть російський варвар.

Про це радник голови ОП написав у мережі 28 травня.

“Тим, хто пропонує Україні закінчити війну, погодившись на територіальні поступки й нову лінію кривавого розмежування, пропоную створити спільний фонд, щоб утримувати 13 млн вимушених переселенців. Довічно. Бо ніхто не захоче повертатися у свої будинки, поки поруч стоїть російський варвар”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Подоляк також заявив, що деякі країни, які прагнуть “домовитися” з Росією за допомогою переговорів, роблять “катастрофічну помилку”, бо РФ можна зупинити лише спільною силою.

“Іноді у деяких наших партнерів проскакує питання: чи не варто спробувати домовитися з росією за столом переговорів? В основі цієї пропозиції лежить гіпотеза, що тут – як у бізнес-конфліктах: можна домовитися про компроміси, врегулювати суперечку та повернутися до колишнього життя. Відповім прямо: це катастрофічна помилка, що випливає з невірного розуміння природи цієї війни та її справжніх мотивів. Що веде до найжахливіших наслідків для всього світу”, – написав Подоляк.

Він переконаний, що будь-які домовленості з росією “не варті й ламаної копійки”, адже “хіба можна домовлятися з країною, яка завжди цинічно пропагандистсько бреше”. Подоляк наголосив, що будь-які пояснення РФ – це лише гра слів.

“Насправді росія розв’язала класичну загарбницьку війну на кшталт Середніх віків: малоосвічений, але обвішаний крилатими ракетами агресор вирішив захопити значно сучаснішу й менш озброєну країну, знищити її народ, повернути на території розруху, бруд і натовпи п’яних бомжів, а також привласнити собі чуже майно. Така природа російської імперської держави – країни-гопника: вона створює нові цінності, але вперто руйнує чужі”, – написав радник очільника ОП.

Подоляк запевнив, що Україна воюватиме з Росією до переможного фіналу. А якщо Захід знову покаже страх перед “російським монструозним світом”, то світ чекатиме “кривавий переділ кордонів, хаос, хвилі біженців, голод, нові правила безпеки, коли людська цивілізація змушена платити данину гопнику з ядерною валізкою”.