Міністерство оборони Великобританії повідомило, що за останні два тижні відбулося значне посилення російської наступальної активності у напрямку Куп’янськ-Лиман.

Як зазначається у зведенні британської розвідки у Twitter, російські обстріли посилилися, а підрозділи російських 6-ї та 25-ї загальновійськових армій та 1-ї гвардійської танкової армії провели атаки, але з обмеженим успіхом.

«Дуже ймовірно, що ця діяльність є частиною російського наступу, що триває, ведеться за кількома напрямками на сході України», — йдеться в повідомленні.

За даними розвідки, завдання Сухопутних військ Росії на напрямку Куп’янськ-Лиман, ймовірно, полягає в просуванні на захід до річки Оскіл для створення буферної зони навколо Луганської області.

«Сухопутні війська за останні місяці наростили боєздатність на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Проте українські сили зберігають значну оборонну присутність на цьому напрямку, і малоймовірно, що Росія зможе досягти великого оперативного прориву», — зазначають у Міноборони Британії.

Що ж до Куп’янсько-Лиманського напрямку, жодних проривів ані з боку ворога, ані ЗСУ останнім часом не відбувається. Ця ділянка залишається одним із головних напрямків у її наступі. Але за останні дні противнику вдалося просунутися там лише на кілька сотень метрів у районі Орлянки. Ворог хоче просунутися до Куп’янська до настання зимових холодів, але українські військові обладнали інженерні позиції та мінно-вибухові загородження, стикаючись із якими росіяни зазнають втрат. Тільки за останню добу ЗСУ ліквідували 163 окупантів та 24 одиниці техніки, за інформацією Євлаша.

Бойові зіткнення на Бахмутському напрямку відбуваються регулярно, противник тримає ЗСУ під шквальним вогнем та застосовує авіацію. При цьому ЗСУ, перебуваючи в подібних умовах, встигають не лише відбивати атаки, а й знищувати техніку російської армії, наприклад, гаубиці «Мста-Б» або установки «Піон». Росіяни тим часом перекидають контрнаступальний резерв на північ від Бахмута і, за словами начальника прес-служби Східного угруповання військ Іллі Євлаша, «істерять» через втрати своїх позицій на південному напрямку від міста.

Спочатку росіяни, захопивши Бахмут, хотіли використати його як плацдарм для подальшого наступу. Там окупанти планували накопичити велику кількість ресурсу та прорвати фронт до Куп’янсько-Лиманського угруповання на північ і до Вугледарського на південь. Таким чином, армія РФ планувала замкнути ЗСУ, оточивши їх із південного та північного флангів. Інтенсивні бої за кілька кілометрів від Бахмута завадили цим планам, тому сам Бахмут тепер видається не як плацдарм, а як кінцева мета окупантів, зазначає РБК-Україна майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман.

«Росіяни про Бахмут розповідали, що це ледве не перемога у війні, порівнювали його майже зі Сталінградською битвою. Їм втратити зараз Бахмут — це неприпустимо. Їх не зрозуміє ані громадянське населення всередині РФ, ані військовослужбовці. Ми ж вибрали тактику оточення цього міста з півночі та з півдня», – зазначає експерт.

На карті DeepState чітко видно, що основні бої йдуть на південь від Бахмута – у Кліщіївці та Андріївці. Тактика проста — оточити Бахмут з півночі і з півдня, контролювати логістичні шляхи окупантів і таким чином змусити росіян покинути Бахмут, або здатися, якщо вони не встигнуть вийти до оточення міста. Проте теоретично це звучить легше, ніж виглядає практично каже військовий аналітик Павло Нарожний.

«Щодня ЗСУ відкушують якусь ділянку фронту. Все йде до того, щоб замкнути цей котел, це питання часу, коли росіянам доведеться звідти вийти. Будь-яких перспектив наступу РФ я там не бачу», — зазначив Нарожний.