Війна в Україні переходить у визначальну стадію, наступний тиждень буде вирішальним.

Такий прогноз зробив американський відставний генерал Бен Ходжес. Колишній командувач армії США в Європі продовжує наполягати на раніше озвученій позиції: росіяни дуже близькі до критичної точки, пройшовши яку не зможуть продовжувати атаки.

“Наступні 10 днів будуть вирішальними, на мій погляд. Наступні 10 днів, якщо ми прискоримося та розширимо надання підтримки”, — пояснив Ходжес.

На думку генерала, ближче до кінця березня путінська армія буде у менш вигідній позиції, і саме на цей час потрібно буде планувати всі переговори:

“Протягом найближчих 10−12 днів російські війська досягнуть піку, вони більше не зможуть продовжувати атаку, вони, очевидно, захочуть заморозити те, що вже завоювали. Саме цей момент ми маємо використати. У нас буде найкраща переговорна позиція”.

Ходжес радить Україні вимагати більше, ніж просто відступу російських військ.

“Ми маємо наполягати не лише на відступі російської армії на позиції станом на 24 лютого. Вони мають залишити Крим та Донбас. А потім розпочнемо відновлення. Три мільйони біженців захочуть повернутися додому”, — прогнозує генерал.

Раніше британський прем’єр  порівняв російський напад на Україну із діями нацистів та попередив – перемога Кремля  стане “початком нової ери залякування у всій Східній Європі”.

Як повідомляють Sky News, таку заяву Борис Джонсон зробив на весняній конференції британських консерваторів у Блекпулі. Показово, що гостем конференції був посол України Вадим Пристайко.

Джонсон впевнений – Путін перебуває в “повній паніці” з приводу можливої революції в Москві, і саме тому він намагається “так жорстоко погасити вогонь свободи в Україні”.

Засуджуючи “злісний і варварський напад на невинних мирних жителів”, британський прем’єр провів пряме порівняння з діями нацистів під керівництвом Адольфа Гітлера у 1940-х роках.

Він також попередив , що російський президент не зупиниться на Україні, і що перемога Кремля розпочне “початок нової ери залякування в усій Східній Європі” і дасть “зелене світло для автократів у всьому світі”.