Українські військові просунулися на фронті біля Кремінної в Луганській області – це місто має стратегічне значення для подальшої наступальної операції на Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Сватове.

Напередодні стало відомо про те, що військове командування російських окупаційних військ відійшло з Кремінної до Рубіжного, на 15 км на південь від лінії фронту, йдеться в матеріалі Сurrenttime.tv.

Десантники 25-ї бригади ЗСУ розповіли подробиці наступальної операції.

“Спочатку це були наступальні дії, які виявилися дуже складною наступальною операцією, – каже один з військових. – У випадку з Харківським наступом росіяни були більш розосереджені. А зараз вони дуже зосереджені на одному місці і їх багато. Ми воюємо з розумом, вони воюють кількістю: їх ресурси набагато більше, ніж наші”.

Російські війська також іноді намагаються йти на цій ділянці в наступ, проте десантники кажуть, що спочатку командування РФ кидає в бій мобілізованих, які “просто йдуть на м’ясо”, а потім вже в бій вступають більш досвідчені підрозділи.

Українські військові підкреслюють, що ділянка, на якій йдуть постійні битви, дуже невелика.

“Ми буквально за невеликий простір воюємо. За посадку. Дуже важко піхоті просуватися, – кажуть вони. – Але піхота постійно йде, продавлює маршрути, йдуть вперед. Ми їх наздоганяємо”.

Села, які ЗСУ штурмують зараз в околицях Сєвєродонецька, – стратегічно важливі: українські військові пояснюють, що саме через ці села проходять логістичні маршрути противника.

“Там є розв’язка залізниці. Якщо ми її візьмемо, це дуже сильно порушить їх логістику. Тоді, я думаю, вони від Бахмута відступлять”, – додають бійці ЗСУ.

Відхід російського командування з Кремінної до Рубіжного може означати, що окупанти готуються до чергового жесту “доброї волі”.

Про це в ефірі Апостроф TV сказав заступник голови СБУ у 2014-15 рр, генерал-майор запасу Віктор Ягун.

“Це може означати, що вони справді можуть проявити, як вони це називають жест “доброї волі”. Але це не тому, що вони її проявляють, а через те, що українські бійці перед цим зробили дуже велику роботу. З жовтня місця перекрита траса Кремінна-Сватове і в окупантів величезна проблема з логістикою, вони не можуть в повному об’ємі отримувати забезпечення. Тому, коли ЗСУ відтіснили ворога від залізничних доріг, взяли під вогневий контроль основні автомобільні траси, це створило величезні логістичні проблеми для ворожого угруповання. Я сподіваюся, що вся операція завершиться звільненням Кремінної та Сватове вже найближчим часом”, – заявив генерал-майор.

Російські окупанти намагаються втримати контроль над Кремінною на Луганщині, в районі міста йдуть важкі бої. Війська рф стягують туди багато резервів і техніки.

Про це також повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у ефірі національного телемарафону 27 грудня.

 «У Кремінної продовжуються важкі бої. Окупаційні війська змогли побудувати потужну оборону, вони стягують туди величезну кількість резервів та техніки. Бойовики гинуть там сотнями. Вони розуміють, що у разі втрати Кремінної всю лінію оборони буде порушено», – розповів він.

За його інформацією, «успіх на цій ділянці фронту на боці ЗСУ». Однак росіяни позаймали всі лісосмуги і всі довкола себе замінували. Наразі карти мінувань навіть у них немає, більшість мінувань проходила дистанційно за допомогою ракет, які розкидали міни, або спеціальної техніки, яка дистанційно мінувала певну площу.

Гайдай зазначив, що українські військові зірвали плани окупантів щодо контрнаступу.

«Тяжка ситуація у Білогорівці. Після багатогодинного артилерійського обстрілу по 10-20 окупантів регулярно намагаються йти там у наступ, але ЗСУ відображають усі ці наміри росіян», – додав Гайдай.