Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у п’ятницю ввечері не проголосувала за проект рішення, яким пропонувалося затвердити результати проходження конкурсу, загальний рейтинг, кандидатуру детектива НАБУ Олександра Клименка для зайняття посади керівника САП та направити на погодження до Офісу генерального прокурора.

Такий проект запропонувала голова комісії Катерина Коваль як альтернативу тому, на підтримку якого чотири рази не було голосів членів комісії.

Коваль пояснила, що направляла до Офісу генпрокурора документи на підтвердження проходження перевірки кандидатур, але відповіді поки що не надійшло. У зв’язку з цим вона запропонувала альтернативний проект рішення комісії – про затвердження результатів проходження конкурсу, загального рейтингу переможців, затвердження кандидатури детектива НАБУ Олександра Клименка для зайняття посади керівника САП та направлення на погодження до Офісу генерального прокурора.

Ця пропозиція викликала бурхливе обговорення в деталях, зокрема щодо необхідності підтвердження форми допуску переможців, яке відбувалося тривалий час.

Представники міжнародної громадськості у комісії просили про голосування щодо затвердження переможця конкурсу без направлення на погодження до Офісу генпрокурора.

Раніше Коваль заявила у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”, що комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) має намір докласти всіх зусиль для того, щоб унеможливити оскарження результатів конкурсу.

21 грудня комісія затвердила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів для зайняття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк отримав 229 балів для зайняття посади заступника керівника САП, але члени комісії тричі не проголосували за це.

Отже, переможці конкурсу є, але технічно не затверджено результати, – комісія не набрала достатньої кількості голосів для затвердження проекту рішення. На це твердження “міжнародники” у комісії зазначили, що рішення ОАСК не набуло чинності.