Газета New York Times з посиланням на джерела в адміністрації президента Джозефа Байдена повідомляє про те, що Міністерство оборони США працює над планом надання Україні актуальних розвідданих для оперативного реагування на потенційні дії Росії.

“Інформація включатиме зображення, які демонструватимуть, чи рухаються російські війська, щоб перейти кордон. Така інформація, якщо їй поділитися вчасно, може дозволити українським військовим запобігти нападу”, – пише видання.

Проінформоване джерело, яке побажало залишитися анонімним, стверджує, що американські розвідслужби вже надають Україні доступ до великих обсягів інформації. 

Україна та західні партнери останнім часом заявляють, що стурбовані агресивними діями Росії біля кордонів України, проте Москва ці звинувачення не сприймає.

“Росія переміщує війська на власній території та на свій розсуд: це нікому не загрожує і нікого не повинно хвилювати”, – заявляє прессекретарь російського диктатора Дмитро Пєсков.

У Москві наголошують, що подібні твердження Захід використовує як привід для нарощування військового угруповання НАТО біля російських кордонів.

Проте всім відомо, що розвідки кількох країн надали Україні супутникові дані, які свідчать, що саме Росія накопичує військовий потенціал біля кордонів України. За окремими даними кількість російських військ, які знаходяться у безпосередній близькості до України становить від 122 тисяч до 175 тисяч особистого складу ЗС РФ.