З проросійського нардепа Іллі Киви почали стягувати понад 1,2 мільйона гривень доходу від жомової ями. Через це політик опинився у реєстрі боржників.

Виконавче провадження щодо стягнення з Киви “жомового мільйона” зареєстрували 13 грудня. Воно з’явилося і в Автоматизованій системі виконавчого провадження. Також скандальний нардеп Кива опинився і в Єдиному реєстрі боржників.

Якщо він не погасить борг добровільно, то з нього почнуть стягувати гроші примусово. Інформацію про те, що мовиться саме про цю справу, виданню підтвердив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Денис Демків.

 Ми звернулися до виконавчої служби для стягнення цієї суми, коли рішення суду набуло законної сили, – сказав Демків.

13 серпня 2021 року Вищий антикорупційний суд конфіскував у Іллі Киви понад 1,2 млн грн доходу від жомової ями, задовольнивши позов в.о. начальника відділу управління САП. Суд визнав активи нардепа необґрунтованими.

У САП заявили, що Кива, не володіючи жомовою ямою, користувався та розпоряджався нею, а також здав у оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. Нардеп незаконно заробив на цьому 1 242 236 грн, ще 10 тис. грн зарахували на його банківський рахунок як комісію за безготівкові банківські операції.

Ілля Кива у 2019 році задекларував дохід у 1,2 млн гривень від здачі в оренду жомової ями у Полтавській області. Журналісти Bihus.Info з’їздили туди і повідомили, що це місце давно заросло бур’яном, а компанія-орендар ями в одному з кримінальних проваджень зазначена як фіктивна. 20 травня у САП заявили, що яма Киві не належала, і звернулися до ВАКС із позовом про конфіскацію коштів.

Наприкінці жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення суду першої інстанції, який ухвалив конфіскувати у Киви 1,2 млн гривень.