Затримання в Білорусі журналіста Романа Протасевича спричинить великі геополітичні наслідки, оскільки режим Олександра Лукашенка перетнув “червону лінію”. Таку думку висловив глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

“Зараз скасували авіасполучення після захоплення літака, і ми повинні розуміти, що всьому є своя ціна. Це ціна для сотень тисяч громадян України, які не можуть літати, для багатьох це була єдина можливість літати в Росію. У багатьох там родичі, багато працюють там. Це ніяк не означає їхню політичну орієнтацію, просто чисто по-людськи вони зберігають ці зв’язки. Практично зараз вже “залізна завіса” для України зачинилася, тому що найшвидший метод літати був через “Бєлавіа”, через Мінськ”, – сказав Саакашвілі.

За його словами, “трагічно дивитися на білоруську ситуацію, тому що вони закрили виїзд для своїх громадян в Європу”.

“Європа зараз закриває авіасполучення з ними, вони пачками зараз виганяють іноземних дипломатів, це дуже б’є по звичайних білорусах. Сам Лукашенко зараз себе повністю загнав у глухий кут – або йому повністю треба лягати під Путіна, формально Білорусі стати частиною Росії, або він втратить владу. Тому що Білорусь через цей акт, прямо скажемо, державного тероризму, втратила останню віддушину – право вільного пересування”, – зазначив він.

Як підкреслив глава виконкому Ради реформ, у Білорусі склалася “абсолютно відчайдушна ситуація для людей”.

“Я думаю, що Лукашенко загнав себе в таку ситуацію… Є червоні лінії, після яких жоден режим вже не може втриматися. Вчора Лукашенко переступив цю червону лінію. Були інші червоні лінії, але це вже дуже червона лінія, багряна лінія. Я думаю, ми зараз будемо свідками великих геополітичних подій. Від цього багато і для України залежить”, – заявив Саакашвілі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.