Схоже, Путін віддав новий божевільний наказ армії РФ пройти Авдіївку щоб захопити наступні населені пункти — Слов’янськ і Краматорськ. Тож тепер для противника Авдіївка є ключовим стратегічним пунктом на карті українсько-російської війни. 

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

«Авдіївка є ключем до подальших операцій як у сенсі забезпечення потреб військ, які оперують як на східному, так і на південному напрямку – я маю у вигляді російських військ, так і подальшого просування до тієї ж Костянтинівки, яка є воротами в Слов’янсько-Краматорську агломерацію, ну і в тому числі ми говоримо про напрямок на Покровськ”, – заявив Сергій Грабський.

За словами експерта, якщо розширено подивитися на цю локацію, то Авдіївка є брамою і на Курахове, тобто до кордонів Донецької області, а це стратегічне завдання російських окупантів ще з квітня минулого року.

«Саме Авдіївка, цей Авдіївський виступ не дає можливості противнику думати про подальші бойові дії. Саме під Авдіївкою противник сконцентрував ресурси, і саме під Авдіївкою він не зважає на втрати, вже втричі, напевно, в чотири, вп’ятеро втративши більше, ніж він втратив під Вугледаром. Чому дуже важко аналізувати цю ситуацію і як вона розвиватиметься? Тому що ніхто не знає, до якого рівня втрат противник може дійти. Поки що це виглядає так, що його зовсім не цікавлять втрати. Вони продовжують завзято лізти вперед і, на відміну від Вугледару, де, отримавши по зубах, вони зупинялися на досить тривалий час, тут вони продовжують тиск. Для них важливим є результат. Якими силами та засобами цього результату буде досягнуто, їх не хвилює”, – додав Сергій Грабський.

Також додамо, що ситуація в районі міста Авдіївка Донецької області є найбільш складною, російські окупанти використовують артилерію і танки. Погодні умови не надто впливають на характер бойових дій на Авдіївському напрямку.

Про це заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Очевидно, що ситуація в районі Авдіївки є однією з найскладніших уздовж усієї 1450 кілометрової лінії бойових зіткнень. Ворог зосередив на цій ділянці фронту (відносно невеликій) близько 40 тисяч свого особового складу. Бронетехніка там присутня, але ворог її не так активно використовує. А активно використовує авіаційну техніку, зокрема бомбардувальники, за допомогою яких він запускає керовані авіабомби. І, відповідно, активно використовує артилерію. Щодо бронетехніки, противник використовує танки. За допомогою них він буквально розбирає укріпрайони українських Сил оборони безпосередньо в районі промзони — це східна частина Авдіївки, і на інших ділянках фронту”, — розповів він.

Експерт уточнив, що час від часу з’являється інформація, що ворог намагається взяти під контроль населений пункт Степове — це західна частина Авдіївки. Але щоразу по цьому району ефективно відпрацьовує українська артилерія, і противник буквально змушений тікати під градом українських снарядів у зворотному напрямку, ховаючись за лінією залізничного сполучення залізничної гілки, що прямує в бік Авдіївського коксохімічного заводу.

“У принципі, ситуація навколо Авдіївки за визначенням складна, тому що українським Силам оборони неможливо розгорнути безпосередньо на території цього міста-фортеці системи протиповітряної оборони. Це означає, що противник має можливість буквально впритул запускати авіаційні авіабомби, використовувати інші засоби авіаційного ураження. Ситуація складна”, — сказав Селезньов.

Він пояснив, що погодні умови не впливають на інтенсивність ведення бойових дій, адже противник не так часто використовує саме бронетехніку.