До новорічних свят та Різдва очікувати миру на Донбасі на варто – таку думку розділяє президент України Володимир Зеленьский. Він також зазначив, що Росія повинна врахувати три ініціативи української сторони.

“Сьогодні проходить засідання Тристоронньої контактної групи. Складні переговори, нічого нового. Незважаючи на будь-які свята, ці переговори завжди складні, без сюрпризів, на жаль”, – сказав Зеленський.

Глава держави підкреслив, що українська сторона не очікує сюрпризів за підсумками переговорів у ТКГ. При цьому він додав, що розраховує на прийняття Росією трьох ініціатив України:

  • припинення вогню;
  • відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ);
  • обмін полоненими.

“Я не знаю, що це буде до різдвяних і новорічних свят. Я не думаю, що ми це встигнемо. Але якщо ми до цих свят узгодимо ці пункти або хоча б якісь з них, буде непогано”,- додав Зеленський.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін сьогодні, 21 грудня, поговорив з президентом Франції Еммануелем Макроном. Під час розмови Путін назвав умову проведення зустрічі у нормандському форматі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Президент Росії підкреслив, що від конкретних кроків київської влади щодо реалізації мінського “Комплексу заходів” залежить і можливість проведення нового саміту в нормандському форматі”, – повідомив Кремль.

Проте у прес-службі російського президента не уточнили, про які саме “конкретні кроки” української влади говорив Путін.