Опори на Кримському мосту, який з’єднує материкову Росію та окупований Крим, раптово “втомилися”. На конструкціях помітили тріщини, які можуть негативно позначитися на житті мосту, яке добігає кінця. 

Відповідні світлини конструкцій опублікували місцеві 1 червня. 
 
Втім, зі світлин складно зробити висновок, в якій саме частині Кримського мосту “втомилися” опори. 
 
Зокрема, не відомо, чи це та частина Кримського мосту, яку Росія відновила після вибуху 8 жовтня 2022 року. Водночас сам факт пошкодження конструкцій присутній. 
 
Авжеж, всередині опор повинен бути залізобетон, тому від наявності цих тріщин Кримський міст не впаде. Однак ці пошкодження конструкцій можуть негативно вплинути на життя мосту, зокрема, якщо на ньому станеться “бавовна”. 

Швидше за все, тріщини на мосту утворилися унаслідок численних вібрацій, які спричиняють не тільки рух автомобілів та поїздів, але й вибухи. 

А це в свою чергу наслідок активної роботи українських оборонців. ЗСУ активно знищують логістику ворога, щоб розпочати потужний наступ й звільнити тимчасово окуповані території. Зокрема, це стосується й захопленого Криму. 

Починати його потрібно саме з Кримського мосту, потім буде простіше працювати з рештою нафтопереробних заводів. Про це одному з українських ЗМІ сказав військовий експерт, льотчик-інструктуор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. 

“Мені не подобається заява ГУР про те, що Кримський міст не можна руйнувати, по ньому потім відходитимуть російські частини. Які такі товариші у нас переживають, щоб росіяни собі пальчики не прищемили?”, – акцентував полковник запасу ЗСУ. 

У ворога є три способи відходу. Натомість нам знищити міст просто необхідно. По ньому йде паливо та військова амуніція. Залізничні шляхи росіяни вже відбудували. Так, кожної доби проходить щонайменше 3 тисячі тонн амуніції, яка стріляє та вбиває наших військових. 

Однозначно найперша ціль – це знищення Кримського мосту. Я так розумію, готуються. Або домовляються, передомовляються – і це допускаю, що може досі висіти якийсь “договорняк”, 
– констатував Світан. 

Тому зараз потрібно хоча б знищення по лінії постачання – усі нафтопереробні заводи, паливні приймачі, паливні розподілювачі. 
 
Та навіть поки ЗСУ ще не взялися за нові цілі, на півострові вже почалася масова паніка серед окупантів та колаборантів. Вони розуміють, що незабаром до них можуть навідатися ЗСУ. Як розповів заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков, адміністрація тимчасово окупованого Криму уже не вважає Керченський міст незворушною й безпечною переправою та все частіше користується сухопутним коридором – вони бояться, що міст може не встояти та припинити своє функціонування. 

Своєю чергою водії вантажних та легкових автомобілів останніми тижнями відмовляються користуватися сухопутним коридором, оскільки все більше “бавовни” трапляється з російськими військовими на території Донецької, Запорізької та Херсонської областей, що викликає страх саме у цивільних водіїв. 

На Кримському півострові наразі знаходяться російські військові частини, які активно діють в рамках так званої “спеціальної військової операції”. При цьому, втрати серед військових значно зростають, а відновлення їх боєздатності стає складною задачею. Окупаційна адміністрація прогнозує, що при наближенні Збройних сил України до адміністративної межі тимчасово окупованого Криму та поверненні цих військових частин їм буде важко виконувати заплановані бойові завдання, на які розраховували колаборанти. Саме через це вони вживають заходів, таких як створення приватних армій, на захист яких вони розраховують під час наступу ЗСУ. Однак їх першочерговим завданням не є сам захист, а отримання додаткового часу для вивезення свого майна та виїзду на територію Російської Федерації. 

Окрім цього, у конфіденційних розмовах колаборанти заявляють, що військові частини, розташовані на території Російської Федерації, під час відступу використовуватимуть тимчасово окупований Крим виключно як транзитний шлях для повернення до Російської Федерації. Вони також не планують брати активної участі в обороні Кримського півострова.