Росіяни страшенно бояться контрнаступу ЗСУ, який є неминучим. Так, вони відчайдушно будують фортифікаційні споруди.

Ворог давно почав зводити лінії оборони, проте зараз ці дії вже неможливо не помітити. Про це 24 Каналу сказав ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Декілька місяців тому біля Старобільська вони почали будувати другу лінію оборони, розуміючи, що невідомо, де і коли буде прорив. Але у тому, що він точно буде, вже ніхто не сумнівається.

За словами Гайдая, там загарбники рили окопи, бліндажі, капоніри, заривали важку техніку, ретельно мінували дороги й лісосмуги.

Складається враження, що проти нас воюють якісь в’єтнамці, тому що лісосмуги настільки перекопані норами, іноді вони сягають десятків метрів. Це реально допомагає їм сховатися від обстрілів. Врешті-решт під час контрнаступу це росіянам не допоможе – сказав колишній голова Луганської ОВА.

Проте окопуються загарбники доволі швидко. Наразі противник облаштував вже декілька хвиль захисних споруд. Найпростіші, каже Гайдай, це так звані “зуби дракона”.

“Просто куби, які вони поставили, позв’язували ланцюгами й перед ними замінували територію”, – зауважив ексголова Луганської ОВА.

З’явилася інформація, що свого часу ЗСУ цілком могли зайти у Сватове. Гайдай відзначив, що якби було поставлене завдання взяти населений пункт – наші військові його виконали б.

Але це була б дурість заради якогось піару, ціною багатьох життів наших захисників, які щодня боронять Україну у надскладних умовах, – наголосив колишній голова Луганської ОВА.

За його словами, коли Харківська операція спрацювала, коли посипалася вся оборона росіян, наші війська справді могли зайти у Сватове. Тоді окупанти бігли і зі Сватового, і з Кремінної.

“Але що було б далі? Певна бригада опинилася б в оточенні. Наше командування цінує життя своїх підлеглих, тому не робить певні дії просто заради галочки надзвичайною ціною”, – підсумував ексочільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За словами Гайдая, Другий рік триває повномасштабне російське вторгнення. За цей час росіяни перетворили на пекло життя українців, зокрема на окупованих територіях. На окупованій Луганщині навіть “ждуни русского міра” переконались, що “при Україні було краще”.

За його словами, з настанням негоди українцям на окупованих територіях не привозять навіть хліба та ліків.

Гайдай зазначив, що негода остаточно паралізувала життя на окупованих територіях. У магазини не привезли харчових продуктів, усі полички порожні, в аптеках нема ліків.

“Ждуни” кажуть, що “при Україні було набагато краще”, і що жодного разу не було такого, щоб їм не привозили продуктів у магазини, бо не змогла доїхати певна машина. Це вже говорить про кричущі нюанси, які там відбуваються, – зауважив він.

Ексголова Луганської ОВА підкреслив, що люди побачили, що насправді означає “русскій мір”. Він пригадав, що Росія повністю знищила місто Попасна, а зараз говорить, що нема сенсу його відновлювати.

Поки армія окупантів намагається будувати щось схоже на фортифікаційні споруди, західні аналітики переконані, що українська армія готова до контрнаступу.

У понеділок, 3 квітня, одне з авторитетних американських видань опублікувало аналіз, у якому йдеться про те, що загалом наша держава готова до весняного контрнаступу, хоча є “але”. І це – потенційні втрати у війську, підтримання ресурсу для мотивації захисників.

Як пишуть у The New York Times, завдяки потужній зброї від партнерів було сформовано штурмові підрозділи та навіть відновлено батальйон “Азов”, що однозначно сприяє наближенню контрнаступальних операцій.

Разом з тим експерти прогнозують, що уже в травні військовослужбовці української армії можуть піти в атаку задля звільнення територій від окупантів. Проте на якому саме напрямку це станеться – достеменно невідомо.

Скрізь є ознаки того, що контрнаступ буде приблизно через місяць,– написали журналісти.