Потенційне постачання Україні реактивних систем залпового вогню MLRS та HIMARS, радіус ураження яких може досягати 300 км, здатні суттєво перевернути ситуацію у війні з Росією на користь української армії.

Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов в ефірі YouTube-каналу “Україна 4.5.0”.

Аналітик звернув увагу, що ці РСЗВ є універсальними пусковими установками, до них можуть використовуватися реактивні снаряди з дальністю від 40 до 120 км та оперативно-тактичні ракети з дальністю пуску до 300 км.

За словами спеціаліста, отримання на озброєння таких систем дасть змогу дистанційного ведення війни. Решта видів зброї, включаючи артилерію, просто дає українським військовим перевагу в дальності та точності стрілянини. Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що очікує від зустрічі міністрів оборони 40 держав, яка пройде у понеділок в онлайн-форматі, рішення про постачання Києву реактивних систем залпового вогню MLRS. Глава держави закликав Захід не боятися, а об’єднатися, бо єдність – це те, чого боїться Росія.

Нагадаємо, західні ЗМІ пишуть, що США включили до чергового пакету військової допомоги Україні зенітні ракетні комплекси Patriot, здатні збивати повітряні цілі на середніх та великих висотах. Окрім ЗРК Patriot, США готують до відправки в Україну чергову партію далекобійної артилерії. Новий пакет також включає кошти, які будуть витрачені на економічні потреби. 5 млрд планується направити на вирішення продовольчих проблем, більш ніж 1 млрд – на підтримку переселенців.

Цього тижня американські законодавці схвалили виділення Україні нового пакета допомоги на суму 40 млрд доларів. Згодом документ підписав президент США Джо Байден. Схвалений Конгресом США пакет допомоги передбачає виділення Україні коштів на військову техніку, навчання та озброєння, поповнення запасів американської техніки, відправленої в Україну, та фінансування для допомоги іншим країнам, які допомагають Києву, пише VOA News. Крім цього, мільярди доларів будуть спрямовані як гуманітарна допомога.