Сержант роти ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) 92-ї окремої механізованої бригади, Олесь Маляревич, повідомив у прямому ефірі українського телеканалу, що окупанти отримали наказ відступити з втрачених позицій на Бахмутському напрямку.

“Окупанти отримали наказ повернути втрачені позиції на Бахмутському напрямку – це стосується Андріївки й Кліщіївки. Росіяни намагаються це зробити, застосовуючи весь наявний потенціал, але їм нічого не вдається. Наразі там відбуваються запеклі бої”, – підкреслив Маляревич.

За словами бійця, наміри українських захисників є незмінними.

“Ми рухаємося в бік деокупації Бахмута, і це складна місія. Інколи 10-50 метрів звільненої української землі від загарбників за добу – це теж результат, який дається неймовірними зусиллями”, – зауважив Маляревич.

Зазначимо, Збройні сили України можуть напівоточити росіян у Бахмуті. Для цього потрібно, аби окупанти втратили північний фланг поблизу Бахмута.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

«Ворог розуміє всю необхідність північного флангу поблизу Бахмута, оскільки його втрата може призвести до напівоточення уже реального, а не тільки вогневого. Далі це може призводити до різних наслідків, звичайно, противнику буде важче оборонятися, коли з усіх боків будуть наші сили. Тому росіяни максимально кидають усі свої зусилля, щоб утримати ці позиції та не дати нам розвинути наступ на цій ділянці фронту», – сказав Євлаш.

Згідно з його словами, на півночі Бахмутського напрямку ворог використовує тактику динамічного захисту, вдається до контрнаступальних дій. Водночас ворог має проблеми з логістикою, адже по трасі Бахмут – Горлівка постійно завдають завдають ударів ЗСУ.

«Це ускладнює йому використання цієї артерії, ворог намагається використовувати інші логістичні маршрути, зокрема, які ведуть з тимчасово окупованої території», – сказав Євлаш.

Ілля Євлаш зазначив, що російські військові біля Бахмута на Донеччині намагаються втримати північний фланг. Його втрата принесе росіянам багато проблем.

«Він (противник-ред.) намагається утримати північний фланг, оскільки розуміє, що втрата для нього стане дуже неприємною новиною та значно ускладнить оборону міста Бахмут. ЗСУ продовжують завдавати ударів по тилу противника», – додав він.

Спікер зазначив, що армія рф весь час втрачає свої позиції, адже ЗСУ систематично завдають ударів по окупантам.

«Постійно відбиваємо атаки противника, який не залишає своїх планів відбити втрачене становище поблизу Кліщеївки та Андріївки», – зазначив Євлаш.

У боротьбі за Бахмут Росія втратила тисячі одиниць особового складу та сотні одиниць техніки. Це місто залишається важливим для росіян, оскільки саме його окупацію російська пропаганда подала як одну з головних “перемог” у війні проти України.

Євлаш додав, що ворог досі тримає там тисячі одиниць особового складу.

Щодо Бахмуту, то противник зосередив там значні свої сили, це понад 10 тисяч осіб особового складу. І зараз там ідуть важкі бої, – заявив Ілля Євлаш.

За його словами, поки не мовиться про те, що російські окупанти збираються виходити з Бахмута. Проте й наші військовослужбовці наразі не збираються штурмувати місто, адже це призведе до великих втрат.

“Зараз вживаються всі необхідні заходи, аби просунутися вперед та закріпитися там і нанести вогневого ураження противнику”, – заявив речник.

До речі, Збройні Сили України посилили атаки на південному фланзі біля Бахмута та визволили населені пункти Андріївка та Кліщіївка.