Володимир Зеленський анонсував створення Альянсу оборонних індустрій, який відкритий для участі виробників зброї та військової техніки. Зараз до цього Альянсу приєдналися 38 компаній з 19 різних країн світу.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав українському телеканалу, що Альянс оборонних індустрій буде вирішувати цілий комплекс питань. Зокрема спільне виробництво зброї України з іншими країнами. А також можливість виробництва української зброї закордоном, там де це зараз робити з міркувань безпеки краще.
Альянсом оборонних індустрій цікавляться насамперед ті країни та компанії, якому є що запропонувати або ж ті, які готові взаємодіяти з Україною.
Зрештою тут присутні й політичні інтереси, тому що на ринку зброї без цього неможливо. Але так само є суто економічні, прагматичні інтереси, – наголосив військовий експерт.

Водночас Польща, яка одна з перших отримала запрошення Альянсу оборонних індустрій, не була представлена серед його учасників.
Однак попри це Мусієнко зауважив, що її роль та вага дуже важлива.

“Польща є одним з найбільших провідників Південнокорейського ринку оборонної індустрії в Європі. Зараз польські САУ Krab, якими Україна так само користується, оснащуються південнокорейськими елементами та комплектуючими. Польща також купує танки у Південній Кореї”, – пояснив він.

Крім того, Південна Корея є потужним виробником снарядів 155 міліметрів, які ЗСУ так само потрібні.

“А Польща може виступити як посередник у вибудовуванні відносин між Україною та Південною Кореєю напряму. Адже наразі Південна Корея вагається здійснювати постачання Україні озброєння та військової техніки, але через посередництво третіх країн бар’єри будуть зняті”, – наголосив Олександр Мусієнко.