За словами військового аналітика Шона Белла, протягом декількох місяців основна частина російських військ брала участь в жорстких боях. Зараз ці війська можуть бути фізично та стратегічно виснажені, що робить їх вразливими перед можливою атакою з боку України.

Битва за Токмак стане наступною великою битвою, вважають військові дослідники з Великої Британії, які відповіли на запитання, яке цікавить, зокрема, і західних союзників, — про те, чи залишається ще у ЗСУ час, щоб вийти до узбережжя Азовського моря. Про це пише видання Sky News.
Шон Белл відзначив “видатне досягнення України” на першому етапі повномасштабного вторгнення російських військ, коли вдалося повернути 50% захоплених російськими військами територій.

“Водночас подальше просування України дуже залежить від постачання західної високоточної зброї, через що і сповільнився “весняний” наступ”, — зазначив Белл.

Він додав, що багаторівневу оборону ЗС РФ у східній частині Запорізької області вкрай складно успішно проходити без втрат.

“Попри це, Україна домагається стійкого прогресу в умовах оборони РФ. Вважається, що коли це вдасться, ЗСУ отримають наступальний імпульс”, — зазначив він.

Багато що залежить і від стану російських військ за лінією фронту.

“За повідомленнями, основна частина російських військ місяцями була залучена в інтенсивні бої. Якщо це так, тоді вони будуть виснажені й вразливі перед будь-якою облогою з боку України”, — вважає аналітик.

Прогрес Сил оборони залежить ще й від стратегії. На півдорозі від передової лінії до південного узбережжя розташоване місто Токмак. Судячи з усього, російські війська готові відійти до нього.

“Якщо в планах України звільнити Токмак, тоді вона може бути втягнута в затяжну битву на виснаження. Але ЗСУ можуть піти в обхід міста прямо до узбережжя, взяти його в оточення і тим самим змусити окупаційні сили відступити або капітулювати”, — пояснив він.

“Але якщо наступ України зупиниться, це дасть змогу РФ вибудувати додаткові захисні лінії, тому ЗСУ буде потрібно підтримувати певний темп наступу, незалежно від пори року. Якщо українські сили зможуть звільнити значну частину території у напрямку до узбережжя, це зробить російські війська із заходу вразливими. Ймовірно, у такому разі росіянам доведеться відступати до Криму. Буде звільнено значну частину окупованої української території, і потім можна буде змістити фокус уваги в бік Донбасу і, потенційно, Криму”, — зазначив військовий дослідник.

За словами Белла, настання осіннього бездоріжжя не означає припинення контрнаступу, воно просто його ускладнить.

“Якщо Україна збирається звільнити значну частину своєї території цього року і досягти своїх цілей, потрібно буде підтримувати наступальний темп незабаром”, — додав він.

Додамо, щоб досягти “мінімум” – дійти до Токмака, ЗСУ треба зробити ще багато роботи. Наразі українські бійці перебувають орієнтовно за 16-18 км від околиць Токмака, прориваючись через основну смугу оборони так званої “лінії Суровікіна”.
Першу смугу, або за радянською військовою термінологією “передпілля”, українська армія змогла прорвати наприкінці серпня між селами Роботине і Вербове.Зараз вона заклопотана одночасно кількома завданнями.
По-перше, необхідно продовжувати рух уперед, прогризаючи оборону росіян південно-східніше села Новопрокопівка і західніше Вербового в напрямку на Очеретувате. Не менш важливо убезпечити власні фланги і розширити “клин”, вбитий в оборону противника.Наразі великі зусилля зосереджені саме на тому, щоб розширити “горловину” цього прориву. Зараз вона складає приблизно 10 км в найширшій точці і 4-5 км в найвужчій.
Останні 15 км до Токмака можуть бути “найбільш жорсткою” частиною українського наступу цього року, прогнозують експерти.