В США була розроблена конфіденційна стратегія допомоги Україні, в якій корупція розглядається як серйозна загроза. Ця стратегія включає в себе ініціативи щодо проведення реформ для протидії корупції, деолігархізації, розвитку українського сектору оборонної промисловості, адаптації військових стандартів до стандартів НАТО та посиленого вивчення англійської мови.

Про це повідомляє  Politico.

 “У доповіді, отриманій виданням, детально описуються конкретні плани реформування українських інституцій і попереджається, що підтримка Заходу може залежати від зниження рівня корупції. Чиновники адміністрації Байдена набагато більше стурбовані корупцією в Україні, ніж вони публічно визнають, свідчить конфіденційний стратегічний документ США. У “делікатній, але незасекреченій” версії довгострокового плану США викладені численні кроки, яких вживає Вашингтон, щоб допомогти Києву викорінити зловживання та реформувати низку українських секторів. У ньому підкреслюється, що корупція може змусити західних союзників відмовитися від боротьби України проти російського вторгнення, і що Київ не може відкладати боротьбу з хабарництвом”, – пише видання.

Повідомляється, що це таємний документ втричі більший за публічну версію, яку опублікував Держдеп.

Конфіденційна версія “Інтегрованої стратегії для України” містить набагато більше деталей про цілі США в Україні – від приватизації її банків до допомоги у збільшенні кількості шкіл, де викладають англійську мову, і заохочення її військових до прийняття протоколів НАТО.

Багато цілей покликані зменшити корупцію.

У ЗМІ вважають, що адміністрація Байдена хоче натиснути на Україну, щоб скоротити хабарництво, тому що на кону стоїть американська допомога.

Один із американських чиновників, знайомий з перебігом дискусій, підтвердив виданню, що адміністрація Байдена обговорює з українськими лідерами можливість обумовлювати майбутню економічну допомогу “реформами, спрямованими на боротьбу з корупцією і на те, щоб зробити Україну більш привабливим місцем для приватних інвестицій”.

За словами чиновника, такі умови не розглядаються для військової допомоги.

Інтегрована стратегія країни – включає в себе перелік цілей, терміни їх досягнення та проміжні результати, які американські чиновники хотіли б бачити досягнутими. (Держдеп розробляє такі стратегії для багатьох країн раз на кілька років).

Представник Держдепу, який говорив від імені відомства, не повідомив, чи поділився Вашингтон з українським урядом повною версією стратегії, чи існує її засекречена версія.

У документі йдеться про те, що виконання американських цілей щодо України включає в себе виконання обіцянок США щодо надання обладнання та тренувань, які допоможуть українським збройним силам відбити атаки Кремля.

У конфіденційній версії також описуються такі цілі США, як допомога в реформуванні елементів апарату нацбезпеки України, щоб забезпечити “децентралізований, толерантний до ризиків підхід до виконання завдань” і зменшити “можливості для корупції”.

Американська стратегія також передбачає перехід українських військових до стандартів НАТО.

Одна з цілей включає створення “плану опору на національному рівні”. У ЗМІ розцінили це як натяк на те, що пересічні українці дадуть відсіч, якщо Росія захопить більше території. (однак представник Держдепартаменту не став уточнювати цей момент).

США також хочуть, щоб Україна виробляла власну військову техніку, створивши “вітчизняну оборонну промисловість, здатну задовольнити основні потреби”, а також середовище, яке сприятиме розвитку стартапів у сфері оборонних інформаційних технологій, як зазначено в одному з конфіденційних розділів.

США, схоже, прагнуть допомогти українським інституціям розбудувати свій наглядовий потенціал.

Серед перелічених цілей – допомога місцевим органам влади в оцінці корупційних ризиків та реформування кадрових служб.

Американські урядовці також допомагають Україні розбудовувати спроможність переслідувати воєнні злочини у власній судовій системі. Бажані проміжні результати включають відбір понад 2 000 нових суддів і розгляд понад 9 000 скарг на неправомірну поведінку суддів.