Боєць ЗСУ Віктор Трегубов не сумнівається, що після знищення Антонівського мосту росіяни будуть змушені відступити та покинути місто Херсон. Про це він заявив в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Якщо подивитись на карту, то в росіян є тільки два шляхи для постачання на лівому березі Дніпра. Зокрема, Антонівський міст та ще один міст на відстані понад 80 км на схід біля Нової Каховки. Однак дорога від другого мосту дуже незручна. Оскільки до Херсона дуже далеко і ця дорога прострілюється Збройними силами України. Тому, якщо Антонівський міст буде знищений, то росіянам буде логічніше відступити з Херсону. Бо інакше, під час українського контрнаступу, всі російські війська, які знаходяться в Херсоні, потраплять в полон”, – пояснив Трегубов.

Боєць ЗСУ наголосив, що в цьому випадку мова йде про знищення великої кількості російських військ та техніки, а не про утримання Херсона.

“Питання не в тому, чи зможуть росіяни втримати Херсон, після знищення Антонівського мосту, а в тому скільки російських військ та техніки буде знищено. В полон можуть потрапити офіцери російської армії. І це буде дуже болючий іміджевий удар по Росії. Тому їм простіше буде сказати, що вони зробили “жест доброї волі” та відійти з Херсона”, – додав він.

Хорошим сигналом є те, що ЗСУ вже виснажили армію РФ, яке більше не може вести бої на лінії фронту довжиною в тисячу кілометрів. Тому у ЗСУ є передумови для звільнення територій на півдні України.

Про це військовий аналітик Defense Express Сергій Згурець.

“Маємо ділянку фронту в межах однієї тисячі кілометрів, де відбуваються бойові дії з використанням ворожої артилерії. Але її ефективність і використання військами РФ суттєво зменшилась. Проводити дії на такій широкій ділянці фронту противнику практично неможливо… з огляду на брак живої сили і техніки для здійснення широких атак. Це …через виснаження російських військ”, – сказав Згурець.

Військовий експерт підкреслив, що українські війська мають і далі твердо тримати лінію оборони на Донбасі, щоб цим забезпечити просування ЗСУ для звільнення півдня України, де лінія фронту стає рухомою.

“Забезпечити стабілізацію лінії фронту навколо Слов’янська і Краматорська, не допустити просування противника по лінії Сіверськ – Соледар – Бахмут, не допустити перерізання траси на Бахмут… Представники ОК ЗСУ “Південь” кажуть, що ситуація змінюється і ЗСУ просуваються по окремих напрямках, активно працює наша авіація. На півдні є передумови, щоб витискати ворога з нашої території”, – підкреслив Сергій Згурець
Зазначимо, що тимчасово окупований південь України на правобережжі контролюють близько 15 тисяч російських військових, заявив дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов. 

“Там наразі знаходяться 49-а армія, 20-а мотострілецька дивізія, деякі підрозділи 11-ої десантно-штурмової бригади, – розповів він в коментарі НВ. – Також вони посилені мобілізованими з територій так званих “ЛНР” і “ДНР”. Ці частини займають ну дуже великий фронт і якусь оборону вони можуть тримати тільки проти невеликих українських підрозділів, які наразі, як ми розуміємо, там здійснюють наступ”. 

За його словами, є дві умови, які не дозволять росіянам стримати наступ ЗСУ.

По перше, якщо наша сторона підготує або застосує наявні резерви. А іншим варіантом він назвав той,  якщо вдасться знищити один чи два з трьох мостів на Херсонщині.